Nová verze Mergada přináší Plain CSV a vylepšení mnoha významných formátů

Ve středu 10. 6. 2020 v 15:30 spatří světlo screenů nový release Mergada. Představíme v něm nový globální formát Plain CSV, několik důležitých novinek v rámci formátů pro UPgates, Árukereső, Shoptet a Alza.cz nebo úpravy v pravidlech. Projděme si spolu tato vylepšení.

Importujte a exportujte jakékoliv CSV

Pro potřeby uživatelů jsme přidali nový globální formát pojmenovaný Plain CSV. Díky němu dokážete importovat i exportovat jakékoliv CSV do i z Mergada. Pokud si vytvoříte projekt, kde je formát Plain CSV na vstupu i na výstupu, docílíte toho, že se Mergado stane univerzálním nástrojem pro zpracování CSV souborů.

Novinky ve formátech využijete pro inzerci v ČR i v zahraničí

V rámci prvního červnového releasu – jeho detailní popis najdete v tomto vlákně Mergado fóra – jsme nasadili několik užitečných novinek ve formátech:

  • Podporujeme nový formát UPgates Kategorie.
  • Formát pro Árukereső.hu je nově více přizpůsobený aktuální specifikaci – začali jsme podporovat nastavování atributů produktů.
Příklad struktury pro nastavení atributů produktů pro formát Árukereső.hu.
  • Ve spojitosti se skrýváním elementů, které neodpovídají specifikaci, jsme vylepšili chování formátu pro Shoptet.cz.
  • Poopravili jsme exportování několika elementů ve formátu pro Alza.cz.

Důležité opravy

  • Vylepšili jsme pravidlo pro Import datového souboru v případech, kdy se vstupní CSV nahrává přímo do Mergada.
  • Opravili jsme chování duplikování projektu – pravidla se v něm nově nebudou duplikovat pro appky.
  • Jazyk e-mailů při zasílání výsledků auditu nově zohledňuje nastavení jazyka uživatele, pokud jej známe.

 

Začátek léta je ideální čas pro vytvoření efektivních strategií na expanzi do dalších trhů. Pokud používáte Mergado, nastavování inzerce v zahraničí si zjednodušíte využitím našich formátů pro stovky reklamních systémů z celého světa. Hodily by se vám rady na to, jak prorazit? Mnoho užitečných informací pro úspěšný start na zahraničních trzích najdete v kategorii S Mergadem do zahraničí.

 

Mohlo by vás zajímat:

Pomocí Mergado auditu zkontrolujete povinné parametry pro Heureku

Parametry jsou na Heurece povinnou součástí většiny produktů a ovlivňují párování a filtrování. S novinkou Mergada končí obavy, jestli jste do elementu PARAM vyplnili ty správné. Náš Audit feedu nyní dovede kontrolovat povinné parametry pro českou a slovenskou Heureku.

06.04.2021
Přihlaste se na MergadoFest 2020. Právě jsme spustili registraci

Období předvánočních kampaní se kvapem blíží a my děláme vše pro to, abyste byli co nejlépe připraveni. K získání užitečných rad a tipů z e-commerce proto pořádáme už čtvrtý ročník MergadoFestu. Proběhne 17. září v Brně a jeho kapacity jsou limitované. Zajistěte si své místo včasným přihlášením. 5. srpna ve 14.00 jsme spustili registraci.

05.08.2020
MergadoFest 20 přinese aktuální trendy v e-commerce

Konference MergadoFest už počtvrté nabídne velkou porci novinek a trendů v e-commerce. Coworkingový prostor Mo-cha v Brně 17. září přivítá spíkry z české a slovenské scény online marketingu. Jak bude vypadat letošní ročník?

30.07.2020

Přidat komentář