Vyřešte import variantních produktů z Mergada do Shoptetu pohodlně

Článek zveřejněn 13.08.2020

Mergado pro Shoptet nabízí dva předchystané formáty: Shoptet dodavatelský a Shoptet kompletní. Naši klienti oba z nich pravidelně používají pro snadný import produktů. Pokud jsou ale ve feedu produkty s variantami, Mergado je načte a zobrazuje samostatně. To znamená, že při importu do Shoptetu se varianty nesloučí pod jeden produkt. Pomocí tohoto průvodce import variant na tuto platformu vyřešíme.

Co dělat, když kvůli variantám vzniknou v administraci Shoptetu při importu produkty navíc

Formáty Shoptet dodavatelský a Shoptet kompletní pro každou variantu v Mergadu vytvoří samostatný produkt.

Shoptet formáty podporované Mergadem.

Ani jeden z formátů však nezajistí sloučení variant pod jeden produkt a import vytvoří v Shoptetu jednotlivé varianty samostatně. Abyste je sloučili, musíte na výstupu z Mergada pro import do Shoptetu použít Heureka formát. Ten při importu do Shoptetu slučuje varianty přes element ITEMGROUP_ID a díky tomu se jednotlivé varianty "spojí" pod ten produkt, ke kterému patří.

Postup

Ukažme si vše na zpracování dodavatelského feedu pro import do Shoptetu:

1. Převeďte libovolný vstupní formát na Heureka.cz (pro český Shoptet) nebo Heureka.sk (pro slovenský Shoptet) na výstupu.

Převod na Heureka formát.

2. Před importem doporučujeme provést audit feedu, případně vyzkoušet validaci feedu pro import v Shoptet validátoru.

3. Výstupní feed z Mergada můžete jednorázově importovat do Shoptetu nebo si nastavit pravidelný automatický import.

 

Toto je způsob, jak v Shoptet feedu sloučit varianty produktů. Pokud je váš feed neobsahuje, stačí pro import využít jeden z předchystaných formátů (Shoptet dodavatelský či Shoptet kompletní). Spravujete Shoptet feedy v Mergadu? Naučte se správně nastavit jejich zabezpečení.

Mohlo by vás zajímat:

Chcete získat rychlý přehled o novinkách na domácí i zahraniční e-commerce scéně? Nový díl Mergado Insight vás během tří minut provede vším důležitým, co se událo na poli srovnávačů i našich appek. Nalaďte si k poobědové pauze MergadoTV a načerpejte užitečné tipy pro váš e-shop.

22.06.2021
Udržujte údaje o zboží na Shoptet e-shopu aktuální. Pomocí případové studie od Flexity

Pokud spravujete více e-shopů provozovaných na řešení Shoptet, je důležité, abyste udržovali údaje o produktech vzájemně aktuální. Při sebemenší změně u produktu na jednom e-shopu potřebujete, aby se v co nejkratším čase přenesla i do vašich dalších provozovaných obchodů.

16.06.2021
Ohlédněte se za horkými novinkami v e-commerce s Mergado Insight

Bilance posledního měsíce a dalšího releasu v Mergadu je online. Nový díl Mergado Insight vás za pár minut provede hlavními událostmi, které zahýbaly vodami e-commerce. Pusťte si pravidelné shrnutí aktualit, kterým vás provede naše Natálka.

27.04.2021

Komentáře

Dobrý den,

u produktů od jednoho dodavatele tento problém řeším a zdá se, že změna výstupního formátu na Heureka.cz nám nijak nepomohla. A to i přesto, že feed obsahuje ITEMGROUP_ID. Varianty produktu jsou stále rozděleny. Budu rád za rady.

Kadleček Tomáš

Tomáš Kadleček/Sobota, 5. Září 2020 - 10:30

Zdravím, Tomáši,

to je zajímavé, nám se při importu do Shoptetu varianty podle ITEMGROUP_ID krásně slučovaly.
Zkoušeli jsme to vícekrát a fungovalo to.

Nechcete nám napsat na support (mergado@mergado.cz) podrobnosti, o jaký jde feed? Podívali bychom se na to.

PS: Případně zkuste ještě technickou podporu Shoptetu, ať máte info i z jejich strany, v čem by mohl být problém.

Luděk Volejník (admin)/Pondělí, 7. Září 2020 - 15:51

Přidat komentář