Udělejte z párování na Heurece hračku

Párování je jeden ze stěžejních úkonů, které na zbožácích provádíme, aby bylo námi inzerované zboží vidět. Dnes si popíšeme aktuální způsob párování co nejvíce produktů, které na Heurece inzerujete, a jak vám s tím pomůže Mergado.

Párování je jeden ze stěžejních úkonů, které na zbožácích provádíme, aby bylo námi inzerované zboží vidět. Nedávno jsme psali, jak své zboží protlačíte na přední příčky Heureky. Dnes si popíšeme aktuální způsob párování co nejvíce produktů, které na Heurece inzerujete, a jak vám s tím pomůže Mergado.

Jak párovat produkty do příslušných kategorií na Heureka.cz

Co je nutné pro spárování produktů na Heurece

  1. Mít nastavený CATEGORYTEXT na hodnotu dle stromu kategorií Heureky, která odpovídá kategorii, v níž je na Heurece produkt (na který se chceme napárovat) zařazen. K tomu je v Mergadu pravidlo Hromadně přejmenovat kategorie nebo další hromadná pravidla, kterými přesnou hodnotu elementu CATEGORYTEXT snadno a rychle nastavíte.
  2. Mít nastavený PRODUCTNAME na stejnou hodnotu, kterou má produkt na Heurece, na který se chceme napárovat (stejnou v tomto případě znamená doslova totožnou – v této hodnotě nesmí být ani o mezeru míň nebo víc).
  3. Mít nastavený PRODUCT na stejnou hodnotu, jaká se nachází v PRODUCTNAME. Případně také navíc informaci, kterou Heureka dle specifikace elementu PRODUCT povoluje. Informace navíc může být před nebo i za hodnotu z PRODUCTNAME, obvyklejší je mít informaci navíc za hodnotou z PRODUCTNAME.

Zkontrolujte si, jestli upravujete pouze nespárované produkty. Zabráníte tak odpárování zboží, které jste prve úspěšně napárovali. Např. u módy může díky takovéto chybě opětovné zařazení do příslušné kategorie trvat i déle jak měsíc.

A to je prakticky vše. Pokud tyto 3 kroky u nespárovaných produktů provedete, zajistíte automatické spárování s produktem na Heurece, se kterým se chcete spárovat.

Používejte aplikace

Velké množství uživatelů Mergada využívá aplikace, které výše uvedené 3 body zajistí automatizovaně.

Pairing Bear

Nová, vysoce výkonná appka. Pairing Bear vám pomůže produkty na Heurece spárovat automaticky během pár kliknutí. Využívá data z reportu Heureky Spárovanost produktů. Po nahrání CSV budou jednotlivé řádky, kde bude mít produkt z vašeho feedu stejný EAN kód jako produkt z Heureky, zobrazeny jako tzv. pár. Takový pár bude mít rovnou zatrženou volbu, že se má použít. Pokud návrh na spárování použít nechcete, můžete tuto volbu ručně zrušit, stačí jen odtrhnout “fajfku” na levé straně řádku jednotlivých párů.

Bidding fox Elements

Pokud do katalogu Heureky potřebujete správně zařadit tisíce položek z vašeho feedu, během pár kliknutí to zvládnete s doplňkovou appkou Bidding Fox Elements. Aplikace pomáhá s přesnějším cílením inzerce i doplněním nových informací do feedu. Její elementy vám usnadní práci při párování produktů. Obsahují data z přehledu Spárovanost produktů a navrhují změnu názvu či kategorie produktů tak, abyste položky správně zařadili do katalogu Heureky.

  • Přečtěte si jejich krátký návod, který vám párování pomocí appky Bidding Fox Elements vysvětlí krok za krokem.

Heureka Watchdog

Tato aplikace podrobně analyzuje inzerci vašeho e‑shopu na Heurece. V případě párování vám vypíše seznamy nespárovaného zboží, položek, které jsou v produktových kartách osamoceny, a nekvalitních názvů kategorií. K tomu nabízí nástroje, které vám pomohou nalezené problémy odstranit pár kliknutí.

Máte s párováním na Heurece nějakou další zkušenost? Napište nám do komentářů pod článkem. Rádi se na tuto problematiku dozvíme váš názor.

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.