Získejte přehled o pravidlech v Mergadu

Článek zveřejněn 11.12.2018

Štědrý den sice ještě nenastal, ale my pro vás máme dárek už teď. Je jím infografika přehledu pravidel v Mergadu, která vám pomůže zorientovat se v našich pravidlech jednou provždy. A která pravidla vám před Vánoci nejvíce pomohou?

Která pravidla v Mergadu nejvíce využijete pro předvánoční inzerci

Nastavení ceny dopravy

Pomocí tohoto pravidla můžete jednoduše nastavit ceny dopravy. Cena dopravy je jednou z klíčových konkurenčních zbraní e-shopů inzerujících ve vyhledávačích zboží. Toto pravidlo vám pomůže lehce nastavit ceny dopravy přesně podle vašich potřeb.

Nastavení parametrů zboží

Tímto pravidlem nastavíte různé parametry zboží. Parametry PARAM hrají v inzerci na některých vyhledávačích zboží velmi důležitou roli. Řada e-shopů je přitom v XML neuvádí, nebo je uvádí chybně.

Hromadně přepsat hodnoty

Toto pravidlo umožňuje zcela přepsat původní hodnoty elementu na základě hodnot v jiném elementu.

Pokud chceme třeba nastavit různé ceny za proklik produktům od různých výrobců, tímto pravidlem vše snadno nastavíme. Na levé straně pravidla zvolíme element obsahující výrobce (např. u Heureky jde o MANUFACTURER) a na pravé straně zvolíme element pro nastavení ceny za proklik (HEUREKA_CPC). Následně můžeme na levé straně začít psát název konkrétního výrobce a Mergado nám ihned začne našeptávat celý název. Je také možné na levé straně zvolit odkaz Předvyplnit levou stranu a načtou se nám všechny hodnoty ze zvoleného elementu.

Nepotřebné hodnoty lze smazat ikonkou pro smazání daného řádku nebo je lze ignorovat a pokud nebude vyplněna i pravá strana pravidla, takový řádek se neuloží. Stačí vyplnit hodnoty pouze do těch řádků, které chceme uložit.

 

Podobně jako u pravidla pro Hromadné přejmenování kategorií lze také u tohoto pravidla využít funkce, že na levé straně se v hodnotách vyhledává a stačí tedy napsat jenom část textu, která je obsažena v hodnotách elementu zvoleného na levé straně pravidla.

Představujeme vám infografiku pravidel

Jste příznivci plakátů a vizuálních pomůcek do kanceláře? Stáhněte si infografiku v tiskové kvalitě zde.

Využijte pravidla v Mergadu naplno. Pomohou vám v množství nejrůznějších úkonů inzerce. A vy si tak svoji práci uděláte systematičtější a mnohem přehlednější. Potřebujete ohledně pravidel poradit? Čtete naše fórum, nebo se obraťte na náš support.

Přidat komentář