Změny v tagu PRODUCT na Heurece

Článek zveřejněn 26. 02. 2016
| 2 minuty čtení

Jak do bylo doposud

Dlouhou dobu bylo zažitým standardem, že Heureka v XML podporovala dva typy názvů produktu. PRODUCTNAME znamenal (a stále znamená) základní název bez jakýchkoli příkras. Jedná se o párovací element. Jako příklad můžeme uvést fotoaparát s názem Canon EOS 100D. Druhý element PRODUCT obsahoval rozšířený název. Rozšíření mohlo být vícero typů. Bylo možné doplnit dárek zdarma (výsledek: Canon EOS 100D + dárek zdarma), dopravu zdarma (Canon EOS 100D + doprava zdarma), libovolné příslušenství (Canon EOS 100D + objektiv zdarma) nebo všechno dohromady (Canon EOS 100D + dárek zdarma + doprava zdarma).
Toto byl dříve správný postup doporučovaný samotnou Heurekou.

Nové elementy

Se zavedením nového elementu <GIFT>, o kterém jsme psali v článku dříve, se informace o dárku přesunula sem. Informaci o dopravě Heureka nově vyžaduje uvádět pouze v elementu <DELIVERY>.

Doporučujeme tedy odstranit z tagu PRODUCT veškeré benefity a přesunout je do výše zmíněných elementů. Dnes si nám jeden klient postěžoval, že dostal od Heureky zprávu, ať z inzerce okamžitě odstraní fomulku „+ dárek zdarma“ nebo mu bude pozastavena inzerce. Taková razance v prosazování této novinky nás opravdu překvapila.

PRODUCT vs. PRODUCTNAME

Jak tedy správně nastavit tyto dva elementy? PRODUCTNAME nastavte tak, aby název produktu kopíroval název produktové karty na Heurece, například “Winix WAC U450″. Rozšíření názvu (tedy element PRODUCT) je vhodné pojmout například takto: “Čistička vzduchu Winix WAC U450”. Benefitem takto disponovaného názvu je vylepšení zobrazování ve fulltextu.

Současnost

Nová pravidla Heureky tedy kromě výše zmíněného využití další práci s PRODUCTem značně omezují. Dřívější pestré možnosti uvádění benefitů jsou osekány na absolutní minimum a směřovány do konkrétních elementů. Rozumíme Heurece v tom, že pro práci s uživatelskými daty je toto řešení mnohem přehlednější, nabízí se však teoretická úvaha, že by časem pro název produku mohl zůstat pouze jeden element. Nechme se překvapit.

Napsal / Jakub Nožička / 26. 02. 2016
Kuba vám odpoví, když napíšete dotaz na Mergadovu českou podporu. Je také autorem řady článků a návodů. To proto, že ví, jaké trable řešíte nejčastěji. Když zrovna nepracuje pro Mergado hraje na basu s kapelou Ponk, se kterou získal hudební cenu Anděl.

Komentáře

Asi to bude ještě trochu zajímavější. Heureka sice, zcela správně, nutí využívat tag GIFT, ale sama pro něj chystá další restrikce (už nyní nesmí obsahovat např. slevy). Osobně tento tag mám rád pro navýšení výšky řádku klientovi nabídky na kartě produktu, ale hlavně pro barevné zvýraznění. PRODUCT má stále v Heureka specifikaci jasně uvedeno, že může obsahovat např: „Whirlpool WBA 43983 NFC IX – 5 let rozšířená záruka“.

Pokud ovšem tag GIFT dostane další restrikci v podobně nutnosti používat pouze dary či hmotné výhody, např. “Pouzdro zdarma” (údajně ve stádiu zvažování), pak logicky věci jako “5 let záruka” či “Montáž zdarma” apod. se vrátí do tagu PRODUCT a GIFT je bude přímo zakazovat.

Stanislav Vasko / 14. 04. 2016 - 14:42

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.