Chybějící identifikátory ve feedu pro Google? Víme, jak na to!

Unikátní identifikátory jsou ve feedu pro Google Nákupy umístěny v elementech G:MPN a G:GTIN.
 
Element G:GTIN je v podstatě čárový kód - unikátní označení vašeho zboží. Je nutné ho uvádět vždy v případě, že ho vaše zboží má přiřazen od výrobce. Může mít různou podobu - celou specifikaci najdete zde.
 
Element G:MPN je označením dílu od výrobce a je vyžadován tam, kde není G:GTIN. Výjimku tvoří unikátní zboží, které takové označení od výrobce přiřazeno nemá. Podrobnosti k tomu elementu najdete zde. 
 
Oba identifikátory slouží k jednoznačnému vyhledání produktu zákazníkem. 
 
Informaci o tom, že u konkrétního zboží neexistují, by měl potom obsahovat element G:IDENTIFIER_EXISTS. Pokud tedy některé části vašeho sortimentu unikátní označení chybí, je nutné zapsat do elementu G:IDENTIFIER_EXISTS hodnotu FALSE. 
 
Pojďme to tedy projít postupně:

Výběr

Začněte vytvořením výběru produktů, který bude obsahovat produkty bez G:MPN a současně bez G:GTIN. Na stránce Produkty se přepněte na záložku Rozšířené rozhraní a zadejte tam: [G:MPN] = "" AND [G:GTIN] = "" a dejte vyhledat. Výsledkem vyhledávání budou produkty, které nemají ani G:MPN ani G:GTIN. Výběr si uložte pod libovolným názvem (např. "Produkty bez G:MPN a G:GTIN")
 

 

Element

Zkontrolujte, zda váš feed obsahuje element G:IDENTIFIER_EXISTS. To zjistíte v záložce Elementy. V případě, že ho vaše XML neobsahuje, ho vytvořte na stejné kartě v pravém rohu.
 
 

Pravidlo

Vytvořte si nové pravidlo, které aplikujete na dříve vytvořený výběr a toto pravidlo nastaví elementu G:IDENTIFIER_EXISTS hodnotu FALSE.
 
Na stránce Pravidla klikněte na tlačítko VYTVOŘIT PRAVIDLO a zadejte název pravidla, který slouží především pro vás, např. "Nastavení G:IDENTIFIER_EXISTS pro produkty bez číselných kódů". V poli Výsledná podmínka pro výběr produktů zatrhněte v pravém sloupci vytvořený výběr z úvodu tohoto návodu. Typ pravidla nechejte Přepsat. Element zvolte G:IDENTIFIER_EXISTS. Nový obsah zadejte: FALSE
 
 
Následně pravidlo uložte a při dalším automatickém zpracování pravidel se toto pravidlo již uplatní a bude promítnuto do výstupního souboru.
 
Poznámka: Pokud chcete provedené změny v Mergadu nejprve zkontrolovat, klikněte na stránce Pravidla na tlačítko "APLIKOVAT PRAVIDLA" tím se, změny promítnou zatím jen v Mergadu a můžete si na stránce Produkty zkontrolovat, že G:IDENTIFIER_EXISTS byl v pořádku nastaven u položek z výběru dle bodu 1). Do výstupního XML souboru se potom změny promítnou při následném automatickém zpracování jak jsem psal výše a nebo můžete na stránce Nastavení použít tlačítko "PŘEGENEROVAT VŠE", tím změny promítnete rovnou do výstupního feedu.
 

Komentáře

Danke!

Libuše Hejna/Sobota, 24. Březen 2018 - 17:02

Přidat komentář