Rozhýbejte obrazovou inzerci správným směrem s Feed Image Editorem

Článek zveřejněn 18.10.2019

Appka Feed Image Editor v nedávné době přidala další vylepšení. Správa obrazové inzerce pomocí FIE nově nabízí možnost koláží z alternativních obrázků a také nastavení aktivity šablony v čase. Co dalšího přináší tento nástroj, který vylepší produktové obrázky každého e-shopu?

Bezchybná obrazová inzerce na pár kliknutí

Zaběhnutou funkcionalitou, kterou jsme si ještě nestihli pořádně představit, je tvorba koláží z alternativních obrázků. V případě, že má produkt více fotek, představuje toto užitečné vylepšení možnost jejich spojení do přehledného celku. K hlavnímu obrázku snadno připojíte několik alternativ v podobě různých pohledů na produkt, jeho umístění v prostoru či reálný příklad jeho používání.

Feed Image Editor nabízí široký výběr přednastavených koláží, které najdete v samotných šablonách. V části Vrstvy musíte u zdrojového obrázku zaškrtnout pole Koláž z více obrázků, kde si vyberete z možností rozložení fotek a dalších voleb.

Také máte k dispozici možnost přidat vlastní návrh:

  1. Prvním krokem je v nastavení nástroje zvolit v poli Koláž záložku Přidat vlastní rozložení.
  2. V nabídce je mnoho funkcí, díky kterým si do koláží poskládáte obrázky podle vlastních preferencí.
  3. V časti Náhled uvidíte celkový design koláže produktu tak, jak bude vypadat na e-shopu.

Hlavní výhodou koláže je zefektivnění procesu nákupu, kdy se zákazníkovi zobrazí všechny potřebné informace naráz.

Pole Koláž s přednastavenými vzory a možností vytvořit vlastní návrh.

Novinka, které si rozhodně všimnete

Zapomeňte na ruční aktivaci šablon produktů, protože automatizace pronikla i do obrazové inzerce. Aktuální novinkou z dílny FIE je časování šablony, díky které v nastavení aktivity přidáte konkrétní datum zapnutí a vypnutí šablony. Tato funkce se vztahuje na danou šablonu s konkrétním výběrem produktů, anebo na celý sortiment.

Přehlednost aktivity je v seznamu šablon rozlišená i vizuálně – světlá pole zvýrazňují aktivní šablony a šedá ty neaktivní. Časování najdete v nastaveních šablony, kde přibylo datové pole.

Nastavení načasování šablony v aplikaci Feed Image Editor.

Dejte kvalitě fotek nový význam

V současnosti má FIE v beta verzi nástroj na testování kvality obrázků. V sekci Produkt a Kvalita obrázků si nyní dokážete ověřit, jestli vaše obrázky splňují požadované parametry.

Pomocí několika jednoduchých kroků zjistíte aktuální stav obrázků pro daný výběr produktů, anebo sortiment e-shopu. Kontrola obrázků umí upozornit například na neostré fotky, které se po vyfiltrování zobrazí v seznamu V pořádku, anebo Není v pořádku. Zároveň si můžete manuálně nastavit formu podle jeho reálných preferencí v sekci Stav nastavený uživatelem.

Tým FIE kontrolu kvality obrázků neustále zdokonaluje a aby se mohl posouvat dále, je pro něj důležitá vaše zpětná vazba. Podělte se o názory, jak se vám s tímto nástrojem pracuje.

Výsledek filtrování v poli Kvalita obrázků.

Aplikace Feed Image Editor vám pomáhá držet produktové obrázky neustále pod kontrolou. Vyzkoušejte ji na 10 dní zdarma. A když už budete v Mergado Store, mrkněte se, jaká další rozšíření Mergada vám pomohou usnadnit nastavení inzerce.

 

Mohlo by vás zajímat:

Exportujte jednoduše data z appky Pairing Bear

Aplikace Pairing Bear, která automaticky páruje produkty na Heurece, se téměř okamžitě po svém uvedení stala oblíbeným nástrojem. Na naši podporu tak začalo chodit množství dotazů na různé možnosti jejího nastavení. V tomto článku si proto ukážeme, jak z PB exportovat data.

11.10.2019
Zjednodušte nastavení inzerce pomocí Mergado aplikací (část 2.)

V prvním díle přehledu Mergado appek jsme si představili jejich placenou část. Dnes navážeme na aplikace, které jsou zdarma. Přečtěte si toto pokračování a udělejte si názor, u kterých aplikací je při nastavování vaší inzerce správné ušetřit a kde se naopak vyplatí připlatit si o trochu víc.

27.09.2019
Zjednodušte nastavení inzerce pomocí Mergado aplikací (část 1.)

Rodina Mergado aplikací je široká. Abyste získali přehled o tom, kde všude vám jednotlivé appky při nastavování inzerce pomohou, přinášíme vám na jednom místě soupis všech užitečných informací. Prozradí, které aplikace jsou pro vás jako stvořené. V první části si představíme všechny placené appky.

24.09.2019

Přidat komentář