Jak upravit Shoptet feed na validní formát

Článek zveřejněn 04.07.2018

Mají vaši klienti pronajato e-shopové řešení od Shoptetu? Možná jste se už při správě jejich inzerce dostali do situace, kdy Shoptet validátor hlásil že je váš Shoptet feed na výstupu z Mergada nevalidní. Dnešním návodem tento problém v Mergadu vyřešíme jednou provždy.

Shoptet

Shoptet je společnost pronajímající e-shopová řešení. V současnosti na této platformě podniká více než 13,5 tisíce e-shopů na českém a slovenském trhu. Umožňuje jednoduchou administraci, obsahuje velké množství funkcí. Shoptetem poskytovaný pokladní systém umožňuje prodej přes internet i přes kamenný obchod v rámci jednoho on-line systému.

Shoptet validátor

Shoptet vyžaduje, aby feedy na něj napojených řešení měly jednotnou strukturu. Shoptet validátor tedy slouží pro kontrolu, jestli feed vyhovuje podmínkám, a je tak možné ho napojit do e-shopu provozovaném na Shoptet platformě.

Validace probíhá pomocí formuláře umístěném na stránce validátoru.

Zde:

  1. Nejdříve vyberete, o jaký typ feedu (specifikace dle Shoptet formátu či Heureky) se jedná.
  2. Poté sem nahrajete buďto XML soubor uložený na disku, nebo vložíte URL adresu feedu.
Shoptet validátor. Zdroj: help.shoptet.cz/topic/xml-validace

Jak v Mergadu postupovat, pokud validátor Shoptetu hlásí, že feed není validní

Pokud byl feed detekovaný jako nevalidní, nepůjde do e-shopu běžícím na Shoptetu nahrát. Je tedy potřeba ho upravit. Nejčastější komplikace bývá v tom, že výstupní feed obsahuje elementy, které Shoptet nepovoluje. V Mergadu můžete tyto elementy vypnout, či převést hodnoty z elementů, které Shoptet nezná, do těch, které zná.

Vypnutí elementu

Vypnutí elementu pro výstup v Mergadu snadno nastavíte na stránce Elementy.

Stačí:

  1. Vyhledat element, který potřebujete vypnout.
  2. Skrýt element pomocí ikonky "oka" na pravé straně.
  3. Následně přegenerovat feed (na stránce Nastavení → Přegenerování tlačítkem "Přegenerovat vše").
  4. Po doběhnutí přegenerování opět použít validátor Shoptetu a zjistit, jestli vám hlásí něco dalšího.
Vypnutí elementu na stránce Elementy v Mergadu.

Takto krok po kroku můžete pomocí Mergada feed vyladit na plně validní. Specifikaci, jak má struktura feedů podle Shoptetu vypadat, najdete v odkazech níže na webu validátoru.

Převedení hodnot elementů

Dalším řešením problémů s validací feedů je převedení hodnot ze vstupních elementů na takové názvy elementů, které Shoptet zná.

Jak na to:

  1. Pomocí pravidla typu "Přepsat" přidejte pravidla, která vám data převedou do elementů, které Shoptet používá. Přehled Shoptet elementů najdete v tabulce na této stránce.
  2. Po přidání pravidel opět nezapomeňte přegenerovat feed na stránce Nastavení → Přegenerování (tlačítko "Přegenerovat vše").

Validátor Shoptetu zobrazuje vždy jen prvních 50 chyb. Je tedy zapotřebí feed v Mergadu upravovat postupně a validaci provádět opakovaně, ať se vám po vyřešení aktuálních chyb zobrazí ty následující.

Máte dotazy ohledně validace feedu? Jak na elementy a na pravidla vám poví naše nápověda. Potřebujete pomoct? Zavolejte nám, nebo nám napište na podporu.

Mohlo by vás zajímat:

Mergado 2 podporuje formát MALL Marketplace

Abyste na MALL Marketplace, vytvořili funkční inzerci, měli byste dodržet určité pořadí elementů, které vyžaduje. Mergado 2 tento formát podporuje a parametry zobrazuje podle MALL specifikace. Usnadní vám mnoho práce, i když část úkonů musíte stále provést ručně.

21.06.2022
Video-nápověda: Jak na rychlou manuální editaci hodnot v Mergadu?

Manuální změny v Mergadu jsou užitečnou funkcí pro menší skupinu konkrétních produktů. Pokud potřebujete často editovat právě tento typ sortimentu, sledujte, jak si jednoduše upravíte důležité detaily ve feedu. Specialista Luděk Volejník vás ve videu provede touto nenápadnou, ale zato všestrannou funkcionalitou.

03.08.2021
Vyřešte skrývání nevýhodných produktů jednou provždy

Sledujete výkonnost vašeho e-shopu a potřebujete skrýt produkty, které se vám nevyplatí inzerovat? V Mergadu najdete na míru připravené funkce, se kterými upravíte feed na pár kliků. Podívejte se, jak se skrýváním sortimentu pracuje náš support master.

27.07.2021

Přidat komentář