Jak upravit Shoptet feed na validní formát

Mají vaši klienti pronajato e-shopové řešení od Shoptetu? Možná jste se už při správě jejich inzerce dostali do situace, kdy Shoptet validátor hlásil že je váš Shoptet feed na výstupu z Mergada nevalidní. Dnešním návodem tento problém v Mergadu vyřešíme jednou provždy.

Shoptet

Shoptet je společnost pronajímající e-shopová řešení. V současnosti na této platformě podniká více než 13,5 tisíce e-shopů na českém a slovenském trhu. Umožňuje jednoduchou administraci, obsahuje velké množství funkcí. Shoptetem poskytovaný pokladní systém umožňuje prodej přes internet i přes kamenný obchod v rámci jednoho on-line systému.

Shoptet validátor

Shoptet vyžaduje, aby feedy na něj napojených řešení měly jednotnou strukturu. Shoptet validátor tedy slouží pro kontrolu, jestli feed vyhovuje podmínkám, a je tak možné ho napojit do e-shopu provozovaném na Shoptet platformě.

Validace probíhá pomocí formuláře umístěném na stránce validátoru.

Zde:

  1. Nejdříve vyberete, o jaký typ feedu (specifikace dle Shoptet formátu či Heureky) se jedná.
  2. Poté sem nahrajete buďto XML soubor uložený na disku, nebo vložíte URL adresu feedu.
Shoptet validátor. Zdroj: help.shoptet.cz/topic/xml-validace

Jak v Mergadu postupovat, pokud validátor Shoptetu hlásí, že feed není validní

Pokud byl feed detekovaný jako nevalidní, nepůjde do e-shopu běžícím na Shoptetu nahrát. Je tedy potřeba ho upravit. Nejčastější komplikace bývá v tom, že výstupní feed obsahuje elementy, které Shoptet nepovoluje. V Mergadu můžete tyto elementy vypnout, či převést hodnoty z elementů, které Shoptet nezná, do těch, které zná.

Vypnutí elementu

Vypnutí elementu pro výstup v Mergadu snadno nastavíte na stránce Elementy.

Stačí:

  1. Vyhledat element, který potřebujete vypnout.
  2. Skrýt element pomocí ikonky "oka" na pravé straně.
  3. Následně přegenerovat feed (na stránce Nastavení → Přegenerování tlačítkem "Přegenerovat vše").
  4. Po doběhnutí přegenerování opět použít validátor Shoptetu a zjistit, jestli vám hlásí něco dalšího.
Vypnutí elementu na stránce Elementy v Mergadu.

Takto krok po kroku můžete pomocí Mergada feed vyladit na plně validní. Specifikaci, jak má struktura feedů podle Shoptetu vypadat, najdete v odkazech níže na webu validátoru.

Převedení hodnot elementů

Dalším řešením problémů s validací feedů je převedení hodnot ze vstupních elementů na takové názvy elementů, které Shoptet zná.

Jak na to:

  1. Pomocí pravidla typu "Přepsat" přidejte pravidla, která vám data převedou do elementů, které Shoptet používá. Přehled Shoptet elementů najdete v tabulce na této stránce.
  2. Po přidání pravidel opět nezapomeňte přegenerovat feed na stránce Nastavení → Přegenerování (tlačítko "Přegenerovat vše").

Mergado tip

Validátor Shoptetu zobrazuje vždy jen prvních 50 chyb. Je tedy zapotřebí feed v Mergadu upravovat postupně a validaci provádět opakovaně, ať se vám po vyřešení aktuálních chyb zobrazí ty následující.


 

Máte dotazy ohledně validace feedu? Jak na elementy a na pravidla vám poví naše nápověda. Potřebujete pomoct? Zavolejte nám, nebo nám napište na podporu.

 

 

Přidat komentář