Vytvořte si nové pracovní zvyky a zefektivněte si home office

Článek zveřejněn 15.04.2020

Na několikatýdenní home office se dopředu připravit nedá. Vzdálenost však společně překonáváme novými nápady a zlepšováky. A odloučení nás díky tomu jako tým ještě víc spojilo. Inspirujte se, jak si v online režimu vytvořit pohodovou a produktivní atmosféru.

Zůstaňte v rozvrhu běžného dne

Aktuální situace nám přináší novou podobu home officů. Každodenní osobní kontakt jsme přenesli do virtuální podoby například pravidelnou ranní videoporadou. Pár minut společného času nás nastartuje do nového dne a zároveň poskytuje přehled o tom, co se v týmu děje.

Pracovní dobu jsme si zvykli začínat a končit online pozdravem. Děláme tím pomyslnou čáru za prací a lépe se přepneme do popracovního režimu. A když oslavy narozenin členů týmu nejde vyřešit osobně, řešíme je překvapením přímo před oslavencovy dveře.

 

Pozitivní nálada v hlavní roli

Pauza na kafe a teambuilding se dá přes internet nahradit těžko. Vymysleli jsme však vlastní alternativy. Po obědech organizujeme kávové cally, pro větší rozpohybování šedých buněk luštíme obrazové hádanky. A pro odlehčení myšlenek připravujeme různé výzvy. Projevují se také další aktivity kolegů – mimo jiné třeba tím, že pro nás připravují hudební playlisty, které zlepšují naše soustředění i náladu.

Vytvořte si v týmu vlastní zvyky a efektivní režim, který později využijete i v kanceláři. Pokud tomu budete věnovat trochu času, home office vám dokáže nabídnout nová pracovní řešení stejně jako nám v Mergadu. Prahnete po nových znalostech? Přednášky winter MergadoFestu jsme přenesli do online verze – kdykoliv si je pustíte na Mergado TV.

 

Mohlo by vás zajímat:

Provoz e-shopu v karanténě: Na co dát pozor, aby inzerce fungovala

Situace kolem viru SARS-CoV-2 je všeobecně náročná. To však neznamená, že by váš e-shop neměl efektivně fungovat. Je ale potřeba podniknout několik kroků, které vám pomohou získat jistotu, že následující týdny vydrží. Popišme si, jaké kroky to jsou.

16.03.2020
Využijte expo chytře: Jak propagovat stánek na e-commerce veletrhu?

Jak chytře propagovat své zboží či služby během e-commerce veletrhu? Je chytré zveřejňovat selfies z takové události na vašich sociálních sítích? Nebo nabízet pivo potenciálním zákazníkům? Využijte čas karantény na pořádnou přípravu vašeho stánku pomocí tohoto vlogu.

30.03.2020
Novinky z WordPressu a WooCommerce vám pomohou vylepšit nákupní zážitek

Platformy WordPress a jeho e-shopový modul WooCommerce v minulých týdnech představily své nové verze. Obsahují užitečné aktualizace, které využijete i v našem Mergado Packu. Pojďme si je blíže popsat, abyste pochopili, jak jejich pomocí zmodernizujete způsob, kterým zde inzerujete zboží.

07.04.2020

Přidat komentář