Nové kategorie na Heurece a Zboží

Dva největší české srovnávače v minulých týdnech opět upravily a přidaly další kategorie. Jejich zákazníkům to zase o něco více usnadní výběr zboží a možnosti jeho porovnání. Pokud na těchto zbožácích inzerujete, znamená to pro vás překontrolovat několik nových i stávajících sekcí a vše upravit tak, aby vašemu zboží nehrozilo zablokování.

Dva největší české srovnávače zboží — HeurekaZboží.cz — v minulých týdnech opět upravilypřidaly další kategorie. Jejich zákazníkům to zase o něco více usnadní výběr zboží a možnosti jeho porovnání. Pokud na těchto zbožácích inzerujete, znamená to pro vás překontrolovat několik nových i stávajících sekcí a vše upravit tak, aby vašemu zboží nehrozilo zablokování. A které kategorie to jsou?

Heureka

Na Heurece zaznamenalo změny hned několik kategorií. V sekci Auto-moto došlo ke změnám v sekcích AutokoberceVany do kufru. Nově je do názvu nutné uvést výrobcemodel auta, do kterého je autokoberec či vana určena.

Změny na Heurece přichází i s rozsáhlejším rozdělením v sekci Matrace. Jako povinné údaje v názvu produktu zde přibyla výškamateriál použitý na potah matrace.

Nové znění názvu v kategorii Matrace:

Matrace – Výrobce|Řada|Rozměr|Potah – Dřevočál Lima 195 x 80 x 22 cm potah Lyocell

S touto změnou také souvisí doplnění povinných parametrů v této sekci. Od dubna tak bude u matrací povinné v tagu PARAM uvádět nejen rozměr, ale i výšku a typ potahu.

V lednu byly ze sekce Elektrické zubní kartáčky vyřazeny všechny Ústní sprchy, které získaly vlastní kategorii. Heureka tak doporučuje prověřit, jestli vámi inzerované Ústní sprchy posíláte správnou kategorizační cestou v tagu CATEGORYTEXT.

Doporučený název zboží v kategorii Ústní sprchy:

Ústní sprchy – Výrobce | Název/​Typ/​Řada | PN – Philips Sonicare AirFloss HX8211/02

Poslední úprava se udála v sekci Pracovní oděvy. Nově je zde v názvu nutné uvádět výrobceprivátní značku výrobce (výrobky, které výrobce vytváří pro jinou společnost) a další informace v tagu PRODUCTNAME.

Doporučený název zboží v kategorii Pracovní oděvy:

Pracovní oděvy – Výrobce|(privátní značka)|Produktová řada|Druh oblečení|Barva – Canis CXS Darja dámské pracovní kalhoty bílé

Nové kategorie na Heurece v lednu a v únoru:

Zboží

Zboží.cz v prvních měsících nového roku přidalo množství nových kategorií:

Změny v kategoriích doporučujeme pravidelně sledovatupravovat co nejdříve. Zabráníte tak zablokování vašich nabídek a zároveň předejdete nedorozuměním uživatelů, kteří si budou moci vybrat opravdu ten produkt, který pro ně má potřebné vlastnosti a rozměry.

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.