Nové kategorie na Heurece a Zboží

Článek zveřejněn 13.03.2018

Dva největší české srovnávače zboží - Heureka a Zboží.cz - v minulých týdnech opět upravily a přidaly další kategorie. Jejich zákazníkům to zase o něco více usnadní výběr zboží a možnosti jeho porovnání. Pokud na těchto zbožácích inzerujete, znamená to pro vás překontrolovat několik nových i stávajících sekcí a vše upravit tak, aby vašemu zboží nehrozilo zablokování. A které kategorie to jsou?

Heureka

Na Heurece zaznamenalo změny hned několik kategorií. V sekci Auto-moto došlo ke změnám v sekcích Autokoberce a Vany do kufru. Nově je do názvu nutné uvést výrobce a model auta, do kterého je autokoberec či vana určena.

Nové znění názvů v kategoriích Autokoberce a Vany do kufru. Zdroj: blog.heureka.cz

Změny na Heurece přichází i s rozsáhlejším rozdělením v sekci Matrace. Jako povinné údaje v názvu produktu zde přibyla výška a materiál použitý na potah matrace.

Nové znění názvu v kategorii Matrace:

Matrace – Výrobce|Řada|Rozměr|Potah – Dřevočál Lima 195 x 80 x 22 cm potah Lyocell

S touto změnou také souvisí doplnění povinných parametrů v této sekci. Od dubna tak bude u matrací povinné v tagu PARAM uvádět nejen rozměr, ale i výšku a typ potahu.

Nové hodnoty v tagu PARAM. Zdroj: blog.heureka.cz

V lednu byly ze sekce Elektrické zubní kartáčky vyřazeny všechny Ústní sprchy, které získaly vlastní kategorii. Heureka tak doporučuje prověřit, jestli vámi inzerované Ústní sprchy posíláte správnou kategorizační cestou v tagu CATEGORYTEXT.

Doporučený název zboží v kategorii Ústní sprchy:

Ústní sprchy – Výrobce | Název/Typ/Řada | PN – Philips Sonicare AirFloss HX8211/02

 

Poslední úprava se udála v sekci Pracovní oděvy. Nově je zde v názvu nutné uvádět výrobce i privátní značku výrobce (výrobky, které výrobce vytváří pro jinou společnost) a další informace v tagu PRODUCTNAME.

Doporučený název zboží v kategorii Pracovní oděvy:

Pracovní oděvy – Výrobce|(privátní značka)|Produktová řada|Druh oblečení|Barva – Canis CXS Darja dámské pracovní kalhoty bílé

Nové kategorie na Heurece v lednu a v únoru:

V lednu aktivované sekce na Heureka.cz. Zdroj: blog.heureka.cz.
V únoru aktivované sekce na Heureka.cz. Zdroj: blog.heureka.cz.

Zboží

Zboží.cz v prvních měsících nového roku přidalo množství nových kategorií:

Změny v kategoriích doporučujeme pravidelně sledovat a upravovat co nejdříve. Zabráníte tak zablokování vašich nabídek a zároveň předejdete nedorozuměním uživatelů, kteří si budou moci vybrat opravdu ten produkt, který pro ně má potřebné vlastnosti a rozměry.

Přidat komentář