Mergadovo XML, ilustrace

„…A to se e‑shopy nebrání posílat ti, Milý Mergado, nákupní ceny zboží v Mergado XML?…“, ptávají se mne často marketéři. Inu některé e‑shopy se kdysi bránily. Ale dnes to funguje dobře. Povím vám příběh, jak Mergado XML vzniklo, a proč si myslím, že by se e‑shop u mne o tato data bát neměl.

Jak vzniklo Mergado XML

Na počátku stál Mergadův biddingový automat. Ten se snažil maximalizovat zisk e‑shopu z inzerce na Heurece. A k tomu potřeboval informaci o nákupní ceně zboží. Když jsem přišel k prvnímu e‑shopu a řekl mu, jaká data chci, zaklepal si na čelo a řekl, že je považuje za důvěrná a že mi je nedá. Já na to řekl, že buď chce s tímto automatem peníze vydělat a data poskytne, nebo ty peníze nevydělá. Dva měsíce se nic nedělo a pak se přihlásil jejich vývojář a Mergado XML připravil.

Proč si myslím, že zneužití dat z Mergado XML nehrozí

Budou to dva roky, co Mergado XML umím načíst. Pocit mám ten, že podobně velcí prodejci, kteří působí na stejném trhu a berou zboží ze stejných zdrojů, mají podobné nákupní podmínky. Když jsem se ptal klienta, zda tuší, jaké nákupní podmínky má jeho konkurent, řekl, že ano. A když jsem se ptal, zda si myslí, že i ten konkurent tuší, za kolik nakupuje zboží on, pokýval hlavou a řekl že to tuší. Jediný, kdo tedy nákupní ceny netušil, jsem byl já. A to mi svěřil důvěru, že mu pomohu vydělat víc peněz. Proto jsme se na poskytnutí dat domluvili.

Data ze svého Mergado XML vidíte pouze vy

Je samo sebou, že data z Mergado XML svého e‑shopu vidíte pouze vy.

A co z toho plyne

Nevidím důvod, proč byste se měli bát mi svěřit data v Mergado XML. Pokud vás ani tyto řádky nepřiměly obavy odložit, napište mi. Napište do komentáře pod článkem, a nebo rovnou specialistům z mého týmu. Budou s vámi toto, v soukromí, diskutovat.

PS: pokud jste o Mergado XML ještě neslyšeli, přečtěte si o něm víc.

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.