Usnadněte zákazníkům rozhodování: Uvádějte na Zboží cenu za dopravu

Cena za dopravu je důležitým faktorem při výběru e-shopu, z něhož zákazník nakoupí. Nejen Heureka, ale i Zboží.cz mění podmínky zobrazování informací o možnostech dopravy. Jak ve feedu pro Zboží vše vyplnit tak, ať se vaše data správně propíší? Tím vás provede tento článek.

Správná data v XML feedu

Zboží začne informace o cenách dopravného a vámi využívaných výdejních místech zobrazovat v létě. Vy ale čekat nemusíte. Tyto informace už můžete do Zboží posílat prostřednictvím odpovídajících dat v XML feedu. Během několika týdnů tuto možnost nabídne také jeho administrační rozhraní.

Element DELIVERY

Kromě podporovaných dopravců, z nichž máte na výběr, můžete nově dopravcem učinit i vlastní e-shop. E-shop zároveň může zastupovat i vlastní síť výdejen. Aktivace výdejen probíhá formou elementu DELIVERY, který nese data výdejních místech a cenách za dopravu.

Příklad:

<DELIVERY>

<DELIVERY_ID> DPD_PICKUP </DELIVERY_ID>

<DELIVERY_PRICE> 100 </DELIVERY_PRICE>

<DELIVERY_PRICE_COD> 149 </DELIVERY_PRICE_COD>

</DELIVERY>

Mergado tip

Nabízíte k některému zboží doprava či vyzvednutí zdarma? Pak zadejte hodnotu tagu DELIVERY_PRICE jako 0 (<DELIVERY_PRICE>0</DELIVERY_PRICE>).

Jestli zboží nelze zaplatit na dobírku, či jej nelze doručit (je např. nadrozměrná), neuvádějte tag <DELIVERY_PRICE_COD>.

Jak nastavit cenu dopravy na Zboží.cz v Mergadu

V Mergadu lze dopravu nastavit velmi snadno pomocí pravidla "Nastavení ceny dopravy", které funguje stejně jako v exportu pro Heureku. Mergado umí vytvořit všechny náležitosti pro dopravce i výdejní místa v XML feeedu jak je Zboží.cz vyžaduje.

Nové možnosti elementu EXTRA_MESSAGE

Pomocí nového nastavení tagů v elementu EXTRA_MESSAGE nyní dokážete ovlivnit prioritu různých forem dárků ve feedu, a to podle pořadí uvedení tagu ve feedu. Zájem svých zákazníků můžete získat tagy:

  • FREE_GIFT
  • FREE_ACCESSORIES
  • VOUCHER

Přibyla do nich možnost připojit text o maximálním rozsahu 160 znaků, který se propíše na Zboží.cz. Můžete tak konkrétněji specifikovat, jaký dárek či příslušenství je ke zboží možno získat.

Příklad:

<EXTRA_MESSAGE>free_gift</EXTRA_MESSAGE>

<FREE_GIFT_TEXT>Externí disk SEAGATE s kapacitou 500 MB</FREE_GIFT_TEXT>

Díky tomu, že zákazník rovnou uvidí ceny za dopravu a výdejní místa, která má na výběr, tagy FREE_DELIVERY a FREE_STORE_PICKUP už nebude třeba využívat.

Prostřednictvím tagů EXTENDED_WARRANTY, FREE_CASE a FREE_INSTALLATION tedy můžete přidat text k příslušným tagům EXTRA_MESSAGE. Nezapomeňte, že pokud chcete, aby se daný EXTRA_MESSAGE zobrazil na stránkách Zboží, musí být obsažený ve vašem feedu.

Vyzkoušejte Mergado audit. Je zdarma, k ničemu vás nezavazuje a může vám pomoci odhalit chyby ve vaší inzerci pro vyhledávače zboží.

O využití Mergada při správě inzerce si přečtěte v seriálu Nejčastější použití Mergada:

  1. Nejčastější využití Mergada (1. díl)
  2. Nejčastější využití Mergada (2. díl)
  3. Nejčastější využití Mergada (3. díl)

S Mergadem úpravy produktových feedů zvládnete hromadně a přehledně nastavit sami. Zkvalitníte tím svou práci na správě inzerce e-shopu a ušetříte náklady na zaměstnávání programátora.

Zkuste na 30 dní zdarma

 

Poskytněte svým zákazníkům více potřebných informací. Jejich zájem nakoupit právě u vás to jistě posílí. Zajímají vás další tipy pro vaši inzerci? Mergado jich má spousty.

Mohlo by vás zajímat:

Jak na kód EAN a kde se vám hodí?

V obchodech se denně setkáváme s čárovými kódy, kterými je každé zboží označené, ať už jde o čokoládu nebo knihu. Čárový kód je nejčastější forma kódu EAN-13 (European Articel Number), který označuje zboží. Jak takový kód získat, kde ho potřebujete a jak ho nastavíte v Mergadu, si povíme v tomto článku.

28.09.2020
Mergado Pack pro OpenCart nově nabízí implementaci měření konverzí pro Sklik a Zboží.cz

Nedávný release Mergado Packu pro OpenCart přinesl mnoho novinek, se kterými zlepšíte chod vašeho e-shopu před hlavní sezónou roku. Přidanou funkcí je implementace měření konverzí pro Sklik a Zboží.cz a připojený retargeting. Pojďme si ukázat, jak je s pomocí Packu jednoduše nastavíte.

24.09.2020
Nastavte si Shoptet feed pro Zboží.cz

Používáte e-shopové řešení od Shoptetu? Pak je pravděpodobně Zboží.cz jedním z prvních zbožáků, na který cílíte svoji inzerci. Pokud jste zároveň uživateli Mergada, máme pro vás průvodce základním nastavením Shoptet feedu pro druhý největší srovnávač v České republice.

15.09.2020

Komentáře

dobrý den, kdy bude Mergado umět nastavit Typ pravidla Doprava pro Zboží? díky

Adam Hazucha/Středa, 16. Květen 2018 - 11:28

Dobrý den,

příští středu bychom měli tuto funkci nasadit na produkci.

Jakub Nožička (admin)/Středa, 16. Květen 2018 - 13:13

Dobrý den, jaké mám v Mergado zadat DELIVERY_ID pro Balíkovnu?
Děkuju, přeju hezký den.

David Pavelka/Pátek, 31. Červenec 2020 - 12:47

Dobrý den Davide,

pro Balíkovnu zadejte CESKA_POSTA_BALIKOVNA, viz specifikace Zboží.cz:
https://napoveda.zbozi.cz/xml-feed/specifikace/#DELIVERY

Hezký den

Radim Zhoř (admin)/Pátek, 31. Červenec 2020 - 12:52

Přidat komentář