Usnadněte zákazníkům rozhodování: Uvádějte na Zboží cenu za dopravu

Cena za dopravu je důležitým faktorem při výběru e-shopu, z něhož zákazník nakoupí. Nejen Heureka, ale i Zboží.cz mění podmínky zobrazování informací o možnostech dopravy. Jak ve feedu pro Zboží vše vyplnit tak, ať se vaše data správně propíší? Tím vás provede tento článek.

Správná data v XML feedu

Zboží začne informace o cenách dopravného a vámi využívaných výdejních místech zobrazovat v létě. Vy ale čekat nemusíte. Tyto informace už můžete do Zboží posílat prostřednictvím odpovídajících dat v XML feedu. Během několika týdnů tuto možnost nabídne také jeho administrační rozhraní.

Element DELIVERY

Kromě podporovaných dopravců, z nichž máte na výběr, můžete nově dopravcem učinit i vlastní e-shop. E-shop zároveň může zastupovat i vlastní síť výdejen. Aktivace výdejen probíhá formou elementu DELIVERY, který nese data výdejních místech a cenách za dopravu.

Příklad:

<DELIVERY>

<DELIVERY_ID> DPD_PICKUP </DELIVERY_ID>

<DELIVERY_PRICE> 100 </DELIVERY_PRICE>

<DELIVERY_PRICE_COD> 149 </DELIVERY_PRICE_COD>

</DELIVERY>

Mergado tip

Nabízíte k některému zboží doprava či vyzvednutí zdarma? Pak zadejte hodnotu tagu DELIVERY_PRICE jako 0 (<DELIVERY_PRICE>0</DELIVERY_PRICE>).

Jestli zboží nelze zaplatit na dobírku, či jej nelze doručit (je např. nadrozměrná), neuvádějte tag <DELIVERY_PRICE_COD>.

Jak nastavit cenu dopravy na Zboží.cz v Mergadu

V Mergadu lze dopravu nastavit velmi snadno pomocí pravidla "Nastavení ceny dopravy", které funguje stejně jako v exportu pro Heureku. Mergado umí vytvořit všechny náležitosti pro dopravce i výdejní místa v XML feeedu jak je Zboží.cz vyžaduje.

Nové možnosti elementu EXTRA_MESSAGE

Pomocí nového nastavení tagů v elementu EXTRA_MESSAGE nyní dokážete ovlivnit prioritu různých forem dárků ve feedu, a to podle pořadí uvedení tagu ve feedu. Zájem svých zákazníků můžete získat tagy:

  • FREE_GIFT
  • FREE_ACCESSORIES
  • VOUCHER

Přibyla do nich možnost připojit text o maximálním rozsahu 160 znaků, který se propíše na Zboží.cz. Můžete tak konkrétněji specifikovat, jaký dárek či příslušenství je ke zboží možno získat.

Příklad:

<EXTRA_MESSAGE>free_gift</EXTRA_MESSAGE>

<FREE_GIFT_TEXT>Externí disk SEAGATE s kapacitou 500 MB</FREE_GIFT_TEXT>

Díky tomu, že zákazník rovnou uvidí ceny za dopravu a výdejní místa, která má na výběr, tagy FREE_DELIVERY a FREE_STORE_PICKUP už nebude třeba využívat.

Prostřednictvím tagů EXTENDED_WARRANTY, FREE_CASE a FREE_INSTALLATION tedy můžete přidat text k příslušným tagům EXTRA_MESSAGE. Nezapomeňte, že pokud chcete, aby se daný EXTRA_MESSAGE zobrazil na stránkách Zboží, musí být obsažený ve vašem feedu.

 

Poskytněte svým zákazníkům více potřebných informací. Jejich zájem nakoupit právě u vás to jistě posílí. Zajímají vás další tipy pro vaši inzerci? Mergado jich má spousty.

Komentáře

dobrý den, kdy bude Mergado umět nastavit Typ pravidla Doprava pro Zboží? díky

Adam Hazucha/Středa, 16. Květen 2018 - 11:28

Dobrý den,

příští středu bychom měli tuto funkci nasadit na produkci.

Jakub Nožička (admin)/Středa, 16. Květen 2018 - 13:13

Přidat komentář