Udělejte bidding ještě automatizovanější s novinkami z Bidding Fox

Lukáš Horák
25. 11. 2019
4 minuty čtení
Udělejte bidding ještě automatizovanější s novinkami z Bidding Fox

Pracujete často na tvorbě biddingových strategií? To vás určitě taky štve, že se do své biddovací aplikace musíte vracet pokaždé v konkrétní čas, abyste strategie zapnuli či je zastavili. V appce Bidding Fox si je nově dokážete nastavit dopředu. A to není všechno.

Pracujete často na tvorbě biddingových strategií? To vás určitě taky štve, že se do své biddovací aplikace musíte vracet pokaždé v konkrétní čas, abyste strategie zapnuli či je zastavili. V appce Bidding Fox si je nově dokážete nastavit dopředu. A to není všechno. Představujeme vám aktuální várku novinek z nadupaného biddingového automatu.

Detail konkurenta

V posledním sloupci přehledu konkurentů najdete nové tlačítko Detail konkurenta. Jeho pomocí se prokliknete do recenzí shopu na Heurece nebo přímo na stránky e‑shopu. Kromě toho nabízí Aktuální statistiky zobrazující analýzu společného sortimentu. Tyto hodnoty jsou proklikávací do stránky Produkty – díky tomu si porovnáte údaje jednotlivého zboží podle toho, co vás zajímá nejvíc.

V Detailu konkurenta dále najdete tabulku TOP 10 výrobců, kategorií, nebo dárků. Obsahuje i počet, kolik produktů se nachází v konkrétní kategorii, což vám pomůže například při kategorizování nebo doplňování sortimentu.

Všechna sledování také ukládají historické údaje. Grafy ukazují průměrné hodnoty o vývoji hodnocení, počtu produktů či ceny. Přehled zároveň zobrazuje změny v informacích o e‑shopu a nabízí možnost porovnávání e‑shopů. V poli s názvem „Srovnat s:“ se vám porovnání vypíše přehledně v jednom okně.

Testovací strategie

Na stránce pro úpravu strategie si nově dokážete vyzkoušet apilkaci strategie na výběr produktů bez obav, že se to promítne do výstupního feedu. Pomocí této funkce zároveň si také spočítáte diagnostiku sortimentu či konkurence, aniž byste museli biddovat.

Automatické zapnutí a vypnutí biddingu

Do aplikace se už nemusíte vracet v konkrétním čase, abyste zapínali či vypínali strategie. Nově se vám automaticky zapnou a vypnou podle toho, co si sami nastavíte – včetně pravidelného opakování v zadaném intervalu.

Automatické zapnutí a vypnutí si nastavíte u nových i již vytvořených strategií. Stačí zaškrtnout checkbox níže na stránce. Po jeho zaškrtnutí se vám zobrazí dvě možnosti – jednorázové či opakované aplikování.

Postup:

 1. Nejdříve nastavte datum a čas pro spuštění a vypnutí strategie.
 2. Pak stačí zvolit interval opakování. Po kliknutí na některou z možností vám vyskočí přesná vysvětlivka, kdy se bude strategie aplikovat.

Chcete nastavit vlastní interval? I tohle pomocí díky této automatické funkci nastavíte. Doporučujeme to však jen zkušeným uživatelům, kteří mají s nastavováním údajů v cron syntaxi praxi, aby nedošlo ke špatnému aplikování.

Rozšíření formátů exportů

Bidding Fox také přidal možnost vybrat si formát exportu. K dispozici máte formáty CSV, XLS a HTML.

Kde volbu najdete:

 1. Klikněte na tlačítko exportu nad tabulkou.
 2. Ve vyskakovacím okně si zvolte potřebný formát.
 • CSV je vhodný pro další strojové zpracování.
 • XLS je ideální pro otevření v tabulkovém editoru.
 • HTML otevře tabulky ve webovém prohlížeči.

Bidding Fox vám umí ukázat exporty konkurence. Pokud si přepnete zobrazení tabulky na volbu Konkurence, na stránce Produkty nad tabulkou naleznete tlačítko Export konkurence. Tato funkce zobrazuje data o exportech všech sledovaných konkurentů.

Vylepšené notifikace

Notifikace v Bidding Foxu vás nově umí upozornit například na výši kreditu, na možné problémy s napojením nebo neúspěšné stahování dat.

Kde se budou notifikace zobrazovat:

 1. Uvidíte je hned na hlavní stránce Bidding Foxu nad přehledem – řadí se dle závažnosti problému.
 2. Můžete si nastavit jejich zasílání do e‑mailu nebo do Mergada.

Jak nastavíte chození notifikací:

1. Jděte na stránku Nastavení – zde si můžete vybrat:

a. V sekci Nastavení notifikací a zasílání e‑mailů můžete zašktnout checkbox s volbou chození upozornění do Mergada.

b. V poli níže můžete vyplnit kontaktní e‑mail a nastavit upozornění na výši kreditu.

Jak nastavíte znění sdělení:

 1. Klikněte na tlačítko Nastavit notifikace a zobrazí se vám tabulka s výpisem všech možností.
 2. Jednotlivé problémy jsou rozděleny podle toho, čeho se kontrola týká – stačí zapnout kontrolu pro ty, které chcete sledovat.
 3. Nastavte si, které informace jsou pro vás důležité přes tlačítko zobrazovat/​skrýt. Po skrytí vám nebudou vyskakovat v aplikaci.

Pochopte možnosti stránky Konkurence z videa

V půlce září vystoupili zástupci Bidding Foxu na MergadoFestu jako spíkři. Dominika s Martinem na workshopu ukázali, jak pomocí Biddimg Fox sledovat konkurenční e‑shopy. Pusťte si videozáznam jejich přednášky – najdete v něm mnoho užitečných informací.

Využijte aktuální příval novinek Bidding Fox. Nastavování biddingových strategií díky teto appce vám zabere mnohem míň času a navíc ho zefektivníte víc než kdykoliv předtím. Prefeujete video před čtením článku? Na desátém Bidding Fox Live Jirka Guňka shrnul všechny hlavní lišácké novinky za poslední dobu.

Mohlo by vás zajímat:

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.