Potřebujete na Heureku přidat slevové kódy? V Mergadu to snadno zvládnete

Článek zveřejněn 15.02.2022

Nabízí váš e-shop slevy prostřednictvím voucherů? Heureka v lednu 2022 přidala možnost zasílat informace o slevových voucherech, které mohou zákazníci při nákupu uplatnit. Mergado ji už plně podporuje a přinášíme vám krátký návod, jak jeho pomocí vše pohodlně nastavíte.

Využijte nový tag SALES_VOUCHER

E-shopy mohou nabízet slevy na Heurece dvěma způsoby:

  • přímo v e-shopu

Pokud použijete tag SALES_VOUCHER, stačí, abyste Heurece poslali už zlevněnou cenu po uplatnění voucheru v tagu PRICE_VAT. Heureka sama obstará její znázornění a váš obchod tak může získat lepší pozici na produktové kartě. Se zobrazenou slevou se vaše nabídka navíc pro zákazníky stane atraktivnější.

  • strukturu tagu <SALES_VOUCHER> pro toto řešení a další podrobné informace najdete ve specifikaci Heureky
  • prostřednictvím Heureka Marketplace

Pokud váš e-shop obchoduje pomocí Heureka Marketplace, dostanou zákazníci slevu přímo na Heurece. Kromě základní ceny uživatelé u nabídky uvidí i cenu po využití slevového voucheru. Jeho využití nepodmiňuje žádná další akce (např. registrace newsletteru, členstvím v klubu, nákup více kusů atd.)

Zákazníci uvidí cenu základní i tu po využití slevového voucheru. Zdroj: blog.heureka.cz

Jak v Mergadu přidat voucher na slevu k produktu na Heurece

1) Na stránce Elementy tlačítkem "Nový element" přidejte element s názvem obsahujícím SALES_VOUCHER| a hned za tím konkrétní kód slevy, tedy například: 

SALES_VOUCHER|SLEVA20 (nebo SALES_VOUCHER|JARNI_SLEVA atd.)

2) Na stránce Pravidla tlačítkem "Nové pravidlo" přidejte pravidlo, kterým do elementu s kódem zadáte popisek. Může jít například o pravidlo typu Přepsat (pro více voucherů můžete popisy naimportovat pomocí pravidla typu Import datového souboru) a do pole pro novou hodnotu v něm zadáte:

Sleva 20 % po zadání kódu do 31. 7. 2022! (nebo Jarní sleva na vše jen do 30. 4. 2022. apod.)

Popis slevy je povinný. Nezapomeňte také na další náležitosti, které se voucherů týkají, zejména uvedení ceny po aplikaci voucheru v elementu PRICE_VAT. Vše podstatné Heureka uvádí v článku na jejich blogu.

3) Přegenerujte feed v Nastavení -> Přegenerování -> Přegenerovat změněné, případně vyčkejte na automatické přegenerování prováděné Mergadem.

Inzerujte na Heurece pomocí Mergada

  • Mergado je feed marketingový nástroj, jehož pomocí dokážete hromadně a automatizovaně nastavovat inzerci pro řadu velkých zbožových srovnávačů, včetně Heureky.
  • Už několik let nabízíme kompletní podporu Heureka.cz i Heureka.sk
  • Pro obě domény nabízíme Audit feedu a našeptáváme automaticky strom kategorií
  • Náš nástroj také podporuje služby Heureka Ověřeno zákazníky a Heureka měření konverzí.
Mergado na 30 dní zdarma
  • upravíte si feed sami a ušetříte náklady za práci programátora
  • plný přístup ke všem funkcím už ve zkušební verzi

Mohlo by vás zajímat:

Které srovnávače zboží zvednou prodeje vašeho e-shopu

Zbožové srovnávače a vyhledávače jsou dlouhodobě efektivním nástrojem inzerce. Najdete mezi nimi několik univerzálních pro začátečníky i pokročilé prodejce. Ale i takové, které zatím neznáte, a přitom vám budou umět přivést nové zákazníky. Zorientujete se v nich pomocí Mergado průvodce.

22.10.2021
Srovnávače zboží: Jak předejdete nejčastějším chybám při nastavování kampaní

Inzerce na srovnávačích se e-shopům vyplatí a je jedno, jestli s podnikáním teprve začínáte, nebo se snažíte získat nové zákazníky. Pokud chcete předejít často opakovaným chybám při nastavování kampaní, máme pro vás rychlé tipy šité na míru pro Heureku, Google Nákupy nebo GLAMI.

12.10.2021

Chcete získat rychlý přehled o novinkách na domácí i zahraniční e-commerce scéně? Nový díl Mergado Insight vás během tří minut provede vším důležitým, co se událo na poli srovnávačů i našich appek. Nalaďte si k poobědové pauze MergadoTV a načerpejte užitečné tipy pro váš e-shop.

22.06.2021

Přidat komentář