Zlepšete cenovou politiku e‑shopu s trojicí pricingových aplikací z Mergado Store

Petra Marková
10. 9. 2020
3 minuty čtení
Zlepšete cenovou politiku e-shopu s trojicí pricingových aplikací z Mergado Store

Pokud se na e‑shopu chcete vyhnout pracné manuální cenotvorbě, běžte na Mergado Store, který nabízí rovnou tři aplikace na přeceňování produktů. Zajímá vás, která z nich je pro váš sortiment a specifické obchodní priority nejvhodnější? Pokračujte ve čtení a vyberte si toho pravého pricingového favorita.

Pokud se na e‑shopu chcete vyhnout pracné manuální cenotvorbě, běžte na Mergado Store, který nabízí rovnou tři aplikace na přeceňování produktů. Zajímá vás, která z nich je pro váš sortiment a specifické obchodní priority nejvhodnější? Pokračujte ve čtení a vyberte si toho pravého pricingového favorita.

 1. Pricing Fox
 2. Pricing Monitor
 3. Pricing Rank

Pricing Fox – výhoda pro ty, kdo nemohou bidovat

Nejmladší aplikace mezi cenovými automaty dokáže dynamicky měnit ceny na základě kritérií, které si e‑shop sám zvolí.

Je výhodnou alternativou pro e‑shopaře a marketéry, kteří nemohou bidovat, protože na produktové kartě nemají dostatek konkurentů, nezískali odznak Ověřeno zákazníky na Heurece nebo jsou na kartě, kde není možný bidding. S Pricing Foxem tak výrazně ušetříte za kredit či CPC a ceny svěříte aplikaci, která je automaticky pohlídá podle vašich požadavků.

Appka Pricing Fox funguje na platformě Mergado – ceny zboží přepočítává podle vámi stanovených pravidel, které se aplikují na výběry produktů nebo na celý sortiment.

S čím vším vám Pricing Fox pomůže?

 • přeceňovat sortiment podle konkurenta či pozice
 • monitorovat vývoj cen e‑shopu i konkurence
 • pracovat a respektovat nákupní cenu zboží
 • exportovat sortiment ve formátech CSV, XMLHTML
 • nastavovat limity na výslednou cenu
 • aplikovat zvolená pravidla na všechny produkty či výběry
 • napojit pricing na e‑shopové systémy Shoptet, PrestaShop, WooCommerce, UPgates, Exitshop a Shopion
 • porovnávat všechny nabídky mezi spárovanými produkty

Poznejte výhody automatické cenotvorby na vašem e‑shopu a vyzkoušejte si Pricing Fox na 15 dní zdarma v Mergado Store.

Pricing Fox přinesl v posledním release novinku – testovací pravidlo, na kterém si otestujete pricing bez toho, aby se výstupní ceny přepsaly v Heurece či na e‑shopu. Získáte tím náčrt toho, jak se mohou ceny na základě pravidla vyvíjet, a zároveň si vyzkoušíte fungování jeho rozhraní. Těšit se můžete i z nové Diagnostiky pricingu a dalších napojení na e‑shopové systémy. Pro víc detailů mrkněte na blog Pricing Foxu.

Služebně starší aplikace Pricing MonitorPricing Rank jsme detailně porovnali už v tomto článku. Níže si představíme jejich nejhlavnější výhody a systém fungování.

Pricing Monitor – porovná ceny konkurence na Heurece

Hlavní funkcí aplikace je monitorování cen e‑shopu v porovnání s konkurencí v produktové kartě Heureky. Pricing Monitor vám zároveň dokáže poradit, jak pracovat s cenou sortimentu a doporučí zlevnění či zdražení zboží.

Abyste mohli appku naplno využívat, potřebujete z Heureky získávat Sortiment report a mít aktivní odznak Ověřeno zákazníky. Už po první aktivaci v Mergadu získáte informace o spárovaných produktech a jejich ceně oproti dalším e‑shopům na kartě.

Jaké funkce nabízí aplikace Pricing Monitor?

 • monitorování cen zboží s ohledem na náklady e‑shopu
 • sledování vývoje marže u produktů e‑shopu (po napojení nákladového XML do Mergada)
 • zobrazení postavení vůči konkurenci
 • detailní doporučení pro další postup cenotvorby
 • export dat do CSV na další spracování v e‑shopu

Získejte aktuální informace o konkurenčních cenách a otestujte si výbavu Pricing Monitoru na 10 dní zdarma v Mergado Store.

Pricing Rank – zefektivní cenové strategie pro inzerci na Heurece

Aplikace je zaměřená na cenové strategie, které ovlivňují pozice v produktové kartě Heureky. Pricing Rank vám umožňuje nastavit pozici, na které chcete na srovnávači působit a současně pohlídá pozici sortimentu mezi ostatními nabídkami konkurence.

Pro bezchybné nastavení cenové politiky v Pricing Ranku je také potřeba získat Sortiment reportOvěřeno zákazníky. Appka na Heurece pracuje s pozicemi pod bidovanými nabídkami (maximálně do 10. místa včetně). Zároveň denně vyhodnocuje nejlepší směr, kudy by se měla cenotvorba posouvat, a tím udržuje cenotvorbu aktualizovanou.

Co všechno dokáže Pricing Rank?

 • ovládnout pozici zboží v produktové kartě na Heurece v části porovnání podle ceny
 • nastavit různé cenové politiky pro jednotlivé skupiny sortimentu
 • zobrazit přehled o tom, jak se vašemu e‑shopu daří mezi konkurencí
 • zohlednění umístění v produktové kartě
 • doporučit další kroky při změně ceny a každodenně vyhodnocovat pohyb cen
 • stáhnout výsledky do CSV souboru

Projděte si všechny funkce Pricing Ranku sami a vyzkoušejte si ho na 10 dní zdarma.

Shrnutí

Mohlo by vás zajímat:

Petra Marková

Slovenský trh a libozvučnou slovenštinu má v Mergadu na starosti copywriterka Petra. Textuje, bloguje, překládá a s vášní tvoří obsah na sociální sítě. A když zrovna nehledá ta správná slova, věnuje svůj čas své bytové džungli, pečení, kavárnám nebo cestování.