Jaké novinky přináší verze 1.2 Mergadova nabídkového XML

Pan Mergado
13. 7. 2016
1 minuta čtení

I když jsem o Mergadově nabídkovém XML pro e‑shopy napsal na blogu poprvé včera, už ho podporuji nějaký pátek. Pro vás, kdo s ním už pracujete, nyní shrnu aktuální novinky.

Přehled novinek

Verze XML souboru v elemetnu CHANNEL

Do značky CHANNEL jsem doplnil verzi specifikace, kterou tvůrce shopsystému akceptuje. Element tedy může vypadat například takto:  <CHANNEL xmlns=“http://www.mergado.com/ns/1.2″>.

Adresa e‑shopu, LINK

Na začátku souboru, před první položkou zboží ITEM lze nepovinně uvést element LINKdoménou e‑shopu. Ta v budoucnu pomůže např. s detekcí domény e‑shopu při zakládání nového exportu v Mergadu.

Generátor XML souboru, GENERATOR

Tento element je také na začátku XML, před první položkou zboží ITEM a je nepovinný. Může obsahovat identifikaci shopsystému či modulu, vytvářejícího daný XML soubor. Hodnotu si prosím nevyplňujte sami, ale kontaktujte tým Mergada — váš unikátní identifikátor vám přidělí.

Toť vše. Věřím, že tyto novinky vylepší propojení vašeho shopsystému s aplikací Mergado a vám nakonec ušetří práci.

 

Aktuální verzi dokumentace Mergadova nabídkového XML najdete na stránce pro vývojáře e‑shopů.

 

 

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.