Kreativní řešení vám přivedou více zákazníků: Polská e-commerce během pandemie #2

Článek zveřejněn 05.05.2020

Svět internetového obchodu se v období pandemie musel přizpůsobit mnoha změnám. Nová řešení polských e-commerce služeb a jejich uživatelů přinesla několik trendů. Abyste mohli vytvářet co nejúspěšnější strategie, musíte tyto trendy znát a pracovat s nimi. Přečtěte si tento článek a zareagujte na změny v polské e-commerce včas. Ať už v Polsku prodáváte, nebo se na to chysáte, jejich využíváním předstihnete konkurenci při získávání zákazníků.

Jaké aktuální trendy v polské e-commerce vám pomohou zkvalitnit strategie

Zaměřte inzerci na Skąpiec

Dvojka mezi polskými zbožáky s nabídkou 13 tisíc obchodů a téměř 3 miliony návštěv měsíčně, Skąpiec aktuálně zaznamenal 64% nárůst počtu uživatelů a 81% zvýšení konverzí (ve srovnání se stejným obdobím minulého roku).

Jaké jsou důvody jeho úspěchu:

  • redesign hlavní stránky – dříve nepřehledné kategorie byly nahrazeny snadno přístupnými bloky, které lze filtrovat (zdravotnictví, teploměry, home office, práce z domova, zahrada, atd.)
  • spolupráce s dopravcem InPost umožňující bezkontaktní doručení při objednání z webu
Náhled nabídky na Skąpiec.pl. Zdroj: skąpiec.pl

Doručujte objednávky se službou InPost

  1. Klíč úspěchu dopravce InPost je bezkontaktní doručování balíků. Tato služba zaručuje doručení objednávek do krabic bez nutnosti kontaktu s jinou osobou. Uživatel ji pohodlně aktivuje z rozhraní chytrého telefonu.
  2. InPost také spustil multidelivery – tato možnost příjemcům nabízí doručení více různých objednávek najednou, dorazí ve stejný den a v jednom balíků – služba startuje 15. května.

 

Velcí maloobchodní hráči útočí na e-commerce

Nemožnost prodávat v kamenných obchodech přiměla mnoho maloobchodníků více se soustředit na vylepšení jejich e-shopů.
Mezi společnosti, které zaznamenaly masivní nárůst prodejů na internetu, patří zejména skupina CCC. Oproti loňskému roku, kdy obchodovala v poměru 25 % online a 75 % maloobchodně, se v první čtvrtině letoška toto číslo téměř srovnalo na 45 % za elektronický obchod a 55 % za retail.
Skupině CCC se tak vyplatilo soustředění na zdokonalení online prodejních kanálů a snížení investičních nákladů do maloobchodu. Je pravděpodobné, že takto významný hráč ovlivní poměr sil na polském elektronickém trhu.

 

 

Přizpůsobte váš e-shop nejnovějším trendům – při dynamickém vývoji polské e-commerce budete mít jistotu, že jste vaše strategie nasměrovali správnou cestou. S Mergadem ušetříte na nákladech za externí pracovníky, a přitom dokážete spravovat inzerci na srovnávačích zboží sami.

 

Mohlo by vás zajímat:

Více nákupů online a bezpečné doručení: Polská e-commerce během pandemie

Polská e-commerce je nejrychleji rostoucím trhem elektronického obchodu v Evropě. Stejně jako ostatní trhy, je i ten polský ovlivněný situací v době pandemie Covid-19. Udělejte si přehled o tom, co se děje. V náročném období tak snáze zacílíte svoji inzerci a oslovíte více zákazníků.

21.04.2020
Inzerujte na eMAGu

Zahraniční expanze je v současné e-commerci jedním z nejvíce propíraných témat. Berete vstup na další trhy také vážně? Poznejte eMAGnejvětší rumunské marketplace, jehož pomocí dokážete oslovit i bulharské, maďarské a polské zákazníky.

04.03.2020
Logistika, ekologie a vše ostatní o polské e-commerce v roce 2019

V Polsku je více než 27,5 milionu uživatelů internetu. 62 % z nich nakupuje online. Jakým způsobem Poláci nakupují online? A s čím vám letos v Polsku pomůže Mergado? Tyto informace najdete v tomto článku.

09.01.2020

Přidat komentář