Jak funguje Mergado a proč je tak šikovné

Článek zveřejněn 05.01.2021

Aby byla vaše inzerce na zbožácích úspěšná, musíte mít feed nastavený podle jimi požadovaných specifikací. Na tyto úpravy už nutně nemusíte zaměstnávat programátora. S Mergadem nastavíte reklamní kampaně vašeho e-shopu sami. Jak tento nástroj funguje? To vám představí tento krátký článek.

Jak funguje Mergado

Mergado je chytrý prostředník mezi vaším e-shopem a srovnávači. Pravidelně stahuje XML či CSV soubor s informacemi o vašem zboží, který následně zpracuje a připraví výstupní data tak, které si stáhnou vyhledávače zboží. Mergado funguje on-line, bez zásahu do vašeho e-shopu, a díky tomu vám na pár kliknutí poskytne mnoho pokročilých funkcí. V současnosti podporuje na 400 reklamních systémů v 41 zemích.

Princip fungování Mergada.

Začněte Auditem feedu

Slabá místa v inzerci najdete pomocí auditu feedu. Jediné co pro tuto bezplatnou službu musíte znát, je jeho URL adresa. Výsledky auditu obdržíte na e-mail. Zobrazí všechny chyby ve vašich kampaních a možnosti jejich oprav. Většinu těchto chyb opravíte rovnou v Mergadu.

 

Co všechno s Mergadem zvládnete

  • Optimalizace nákladů na inzerci ve vyhledávačích zboží - např. nastavení nabízené ceny za proklik podle ceny zboží, vyřazení vybraných produktů z přednostních (placených) výpisů.
  • Párování produktů díky změně názvu předávaného skrz službu srovnávače, názvu kategorie, doplnění chybějících dat (např. výrobce podle kategorie, popisu atd.).
  • Hromadné skrytí již neprodávaných nebo duplicitních produktů a zboží s nulovou cenou.
  • Jednoduché rozšíření o nepovinné elementy umožňující např. zobrazovat produkty v zápisu na Firmy.cz.
  • Odstranění drobných chyb, např. nepovolených znaků.
  • Provádění dočasných změn feedů, např. krátkodobé rozšíření názvu o akční výhodu (doprava zdarma, dárek), sezónní změna nabízené ceny za proklik (zvýšení ceny na léto, snížení na zimu či obráceně).

Chcete se naučit pracovat s Mergadem? Průvodce k používání nástroje najdete na stránce Začínáme s Mergadem.

Mergado dále nabízí

 

Mergado je navrženo tak, aby vaše data byla maximálně aktuální a abyste mohli automaticky spravovat tisíce položek naráz. Vyzkoušejte ho na prvních 30 dní zdarma.

 

Mohlo by vás zajímat:

Mergado 2 podporuje formát MALL Marketplace

Abyste na MALL Marketplace vytvořili funkční inzerci, měli byste dodržet určité pořadí elementů, které vyžaduje. Mergado 2 tento formát podporuje a parametry zobrazuje podle MALL specifikace. Usnadní vám mnoho práce, i když část úkonů musíte stále provést ručně.

21.06.2022
Video-nápověda: Jak na rychlou manuální editaci hodnot v Mergadu?

Manuální změny v Mergadu jsou užitečnou funkcí pro menší skupinu konkrétních produktů. Pokud potřebujete často editovat právě tento typ sortimentu, sledujte, jak si jednoduše upravíte důležité detaily ve feedu. Specialista Luděk Volejník vás ve videu provede touto nenápadnou, ale zato všestrannou funkcionalitou.

03.08.2021
Vyřešte skrývání nevýhodných produktů jednou provždy

Sledujete výkonnost vašeho e-shopu a potřebujete skrýt produkty, které se vám nevyplatí inzerovat? V Mergadu najdete na míru připravené funkce, se kterými upravíte feed na pár kliků. Podívejte se, jak se skrýváním sortimentu pracuje náš support master.

27.07.2021

Přidat komentář