Najít a nahradit – Mergadovo nové pravidlo, které musíte mít

Nahrazení písmena slov novým obsahem

Ukažme si uplatnění pravidla "najít a nahradit" na příkladu: prodáváme vodní filtry a v XML pro vyhledávač zboží máme zboží pojmenováno jako Filtrační patrona XYZ. Víme, že tyto položky končí v zablokovaných produktech, protože Heureka považuje za správný název Filtr XYZ.

Vytvořme si tedy pravidlo, které najde v názvech produktů sousloví "Filtrační patrona" a nahradí jej za "Filtr". A je po problému.

Najít a nahradit

Příklad použití Mergadova pravidla "najít a nahradit" pro změnu textů.

Mazání nepatřičných slov a znaků

Občas je v názvu produktu výraz, který vyhledávače nemají "rády". Ať už tam přebývá slovo AKCE (Filtr XY - AKCE), znaménko vykřičníku (Filtr XY !!!!) nebo například doména vašeho eshopu (Filtr XY – www_filtryprovsechny_cz), novým pravidlem "najít a nahradit" lze toto jednoduše odstranit.

Jak na to? Vybereme si produkty, které obsahují v názvu slovo AKCE, pak vytvoříme pravidlo, kde do první kolonky napíšeme slovo AKCE a druhou necháme prázdnou. Co se stane? Slovo AKCE z názvu zmizí!

Smazání textu

Příklad použití Mergadova pravidla "najít a nahradit" k odstranění textu.

Aplikovat na všechno zboží?

To vlastně nemusím dělat žádný výběr, že?“, ptal jsem se programátorů, když byla funkce hotová. Dozvěděl jsem se, že nemusím. Existují však dva dobré důvody, proč bych měl.

  • Rychlost – když máte nastavených několik pravidel "najít a nahradit", zrychlíte synchronizaci vašeho eshopu tím, že Mergado nenecháte aplikovat pravidlo na celý export. Jistě namítnete, že se v produktech, v nichž není požadovaný řetězec, nic nestane. Je to tak, ale Mergado pro jistotu prohlédne všechny produkty, což trvá déle, než kdyby vědělo, že má projít jen zboží například v kategorii Televizory.
  • Neomylnost každý dělá chyby. Něco přehlédnete, nedomyslíte, něco Vám prostě unikne. Když se vrátíme k příkladu ve druhém odstavci, představte si, že nahradíte sousloví filtrační hlavice slovem filtry úplně všude. Namísto toho, aby změna proběhla jen v kategorii PŘÍSLUŠENSTVÍ K VODNÍM FILTRŮM proběhne i v kategorii fotoaparáty, palivové filtry, filtry do vysavačů apod. Taková malá nepozornost může mít za následek odpárování velké části zboží.

Využití pravidla "najít a nahradit" je mnoho

Sami jistě přijdete na spoustu dalších možností, jak využít toto pravidlo k vylepšení Vašeho feedu. Pokud budete chtít poradit, neváhejte a napište mi na mergado (zavináč) mergado.cz.

Přidat komentář