Využijte ShopAlike na expanzi do zahraničí

Článek zveřejněn 17.04.2020

Srovnávač ShopAlike je jedním z velkých hráčů německého online trhu. Jeho služby zaměřené na módu a nábytek využívají nakupující ve 13 evropských zemích. Pokud se svým e-shopem uvažujete nad inzercí zboží právě zde, projděte si, na co všechno se musíte zaměřit.

Jednoduché zapojení e-shopu

Na stránkách ShopAliku najdou zákazníci širokou nabídku zboží z velkého množství e-shopů. Aby na tomto zbožáku mohly značky inzerovat, stačí jim rychlá online registrace. Vstup na ShopAlike je bezplatný, potřebujete jenom nahrát URL adresu feedu vašeho e-shopu. Kritéria pro zaregistrované jsou omezené potřebným množstvím produktů v nabídce, několika možnostmi platby za nákup a zařazení produktů do kategorií.

Rozšiřte vaši působnost na ShopAlike

Srovnávač funguje na principu kombinace ceny za proklik a popularity daného sortimentu. Důležitou součástí je však i kvalitně nastavený XML feed. Nejen začínající e-shopař, ale i značka, která na ShopAliku už delší čas působí, musí úpravě elementů podle jejich specifikace věnovat pozornost.

Doplnit důležité elementy je úkon, který vyžaduje většina srovnávačů. Značnou úlohu v oblasti módy hraje atribut velikost produktu. Pokud ve vašem feedu uvádíte velikosti jen ve formě čísla bez označení US/EU/UK, matete tím nakupujícího i systém srovnávače. ShopAlike postupuje při nastavení velikosti jinak.podporu Hodnoty nemá vnořené do parametru Param|velikost jako např. GLAMI. Uživatel si dosadí hodnotu do jakéhokoliv parametru, kontaktuje podporu ShopAliku a tu si tuto informaci vezme sama.

např. <BARVA>Stříbrná</BARVA>

<VELIKOST>L</VELIKOST>

Mezi další atributy, na které musí e-shop zaměřit pozornost, je chybějící barva, pohlaví a původní cena zlevněného zboží. ShopAlike také zvlášť rozlišuje element pro CPC na mobil <MOBILE_CPC>0.015</MOBILE_CPC> a pro desktop <DESKTOP_CPC>0.02</DESKTOP_CPC>.

Tato doporučená změna se týká lepší specifikace zboží. Definujte jeho druh a vložte do popisu materiál, barvu, velikost, styl, motiv či vzor. Detailnější popis pomůže zařadit produkt hlouběji do filtrů a podkategorií.

Při úpravě feedu nevynechejte párování kategorií podle ShopAlike stromu kategorií, který našeptává i Mergado. Pokud váš e-shop disponuje kategoriemi, které srovnávač nepodporuje, potřebujete je změnit a roztřídit podle specifických kritérií.

Pokud je váš e-shop nakombinovaný do více jazyků (např. část v češtině a část ve slovenštině), upravte si ho do jednotné jazykové podoby. Posílání vícejazyčného feedu dělá problém Googlu, který dodatečně taguje produkty. Upravte si proto popisy produktů do jednoho jazyka.

Přehled administrace v Shopalike.

 

Objevte na možnosti ShopAliku a inzerujte nejen na domácí scéně s dokonale připraveným feedem. Expandujte na jeho zahraniční platformy s dokonale připraveným feedem podle tipů Filipa Vašíčka z agentury BESTETO. Pokud se nemůžete rozhodnout, kterým směrem se s e-shopem vydat, sledujte náš seriál S Mergadem do zahraničí.

 

Mohlo by vás zajímat:

Zaostřete na toho správného zákazníka s novým Biano pixelem

Specializovaný srovnávač Biano přichází s novou službou Biano pixel. Umožní obchodům přizpůsobit zobrazování produktů na základě preferencí zákazníka a má i další výhody. Podívejte se, jak ho získáte pro svůj e-shop.

01.04.2020
Zvyšte úspěšnost e-shopu na Slovensku pomocí služby GLAMI TOP

Srovnávač GLAMI v březnu spustil projekt GLAMI TOP i na slovenském trhu. Slovenští zákazníci získávají možnost hodnotit svoji spokojenost s nákupem či značkou. Přečtěte si, jaké výhody e-shopařům využívání této služby přináší.

12.03.2020
Jak na ShopAlike – rozhovor Daniela Zreláková, Visual Meta

Nedávno jsme podnikli pracovní cestu do Berlína. Setkali jsme se při ní také s Danielou Zrelákovou ze společnosti Visual Meta. Tato německá společnost provozuje srovnávač ShopAlike, jehož služby využívají klienti ve 13 evropských státech.

26.07.2018

Přidat komentář