Mergado FAQ: Automatické přegenerování dat

Na podpoře a školeních se nás uživatelé často ptají na otázky rozšiřující základy Mergada. Ať už mezi ně patříte také, anebo jste v používání našeho nástroje nováčky, rozhodli jsme se právě pro vás vytvořit novou sérii článků. V něm na jednom místě najdete odpovědi na mnoho dotazů, které vás při používání Mergada napadnou. V prvním díle se zaměříme na automatické přegenerování dat.

Na podpoře a školeních se nás uživatelé často ptají na otázky rozšiřující základy Mergada. Ať už mezi ně patříte také, anebo jste v používání našeho nástroje nováčky, rozhodli jsme se právě pro vás vytvořit novou sérii článků. V něm na jednom místě najdete odpovědi na mnoho dotazů, které vás při používání Mergada napadnou. V prvním díle se zaměříme na automatické přegenerování dat.

Odpovědi na nejčastější otázky, jak na automatické přegenerování dat v Mergadu

 • Mergado feedy přegenerovává samo, několikrát za den.

 • Odpověď najdete na stránce Historie exportu -> po vyfiltrování si události “Aplikování pravidel”. Čím častěji se feed na vstupu mění, tím se Mergado častěji snaží data stahovat – a tedy i přegenerovávat.

 • Klikněte na Nastavení -> Obecné -> zde najdete tlačítko pro pozastavení/​obnovení pozastaveného automatického přegenerování.

 • Nelze.

 • Ano, rozepsali jsme se o tom v článku Aby změny byly vidět. Aplikování pravidel stále probíhá na stránce Pravidla. Další typy ručního přegenerování jsou dostupné v Nastavení v sekci Přegenerování.

  Ruční přegenerování dat v Mergadu.
 • Ano. U zvoleného produktu stačí na stránce Produkty zatrhnout sledování produktu při průchodu pravidly. Od této chvíle můžete tento produkt přegenerovat, i když jich ve feedu máte např. tisíce.

  Sledování produktu při průchodu pravidly.

  Na stránce Pravidla uvidíte možnost aplikování pravidel jen na sledované produkty.
 • Ano, stačí kliknout na příslušné tlačítko a proces přegenerování se ukončí. Pokud přegenerování neproběhlo celé, nedojde k aktualizaci výstupního feedu – proto se nemusíte bát přegenerování v případě potřeby přerušit.

 • K žádnému zpoždění tam nedochází. Jakmile doběhne export výstupního feedu, obsahuje výstupní soubor (okamžitě) veškeré změny či úpravy.
  Záleží ovšem na tom, jakým způsobem přegenerování feedu proběhne. Rozlišujeme různé typy přegenerování:
  - Aby změny byly vidět — základní 3 typy přegenerování
  - Mergado FAQ: Automatické přegenerování dat — info k automatickému přegenerování dat

  Jedním z možných problémů může být i problém s dočasnými soubory v prohlížeči a tedy neaktuální stránkou. Když si uživatel otevře výstupní feed v prohlížeči, tak si jej prohlížeč “nakešuje” mezi dočasné soubory. Následně nejsou vidět případné změny ve feedu (na stránce v prohlížeči) do té doby, než si uživatel vyčistí dočasné soubory nebo provede pořádný refresh stránky (pomocí CTRL+SHIFT+R na Win nebo COMMAND+SHIFT+R na Macu).

 • Ano, proces přegenerování probíhá na pozadí a jakmile začne, můžete klidně překliknout jinam, zavřít stránku, prohlížeč nebo i vypnout počítač.

 • Pomocí kliknutí na progress bar např. na stránce Produkty při probíhajícím přegenerování se dostanete na stránku s aktuálním stavem nebo s výsledkem posledního přegenerování.

Věříme, že v tomto článku najdete odpovědi na všechno, co ohledně automatického přegenerování dat potřebujete vědět. Pokud vás napadá ještě další dotaz, napište na naši podporu, forum, anebo s námi vše proberte rovnou z očí do očí na Winter MergadoFestu. Sledujte tuto sérii – postupně se budeme věnovat dalším důležitým tématům. V příštím díle vám odpovíme na dotazy, které se týkají fakturace v Mergadu.

Mohlo by vás zajímat:

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.