Mergado FAQ: Automatické přegenerování dat

Článek zveřejněn 03.03.2020

Na podpoře a školeních se nás uživatelé často ptají na otázky rozšiřující základy Mergada. Ať už mezi ně patříte také, anebo jste v používání našeho nástroje nováčky, rozhodli jsme se právě pro vás vytvořit novou sérii článků. V něm na jednom místě najdete odpovědi na mnoho dotazů, které vás při používání Mergada napadnou. V prvním díle se zaměříme na automatické přegenerování dat.

 

Odpovědi na nejčastější otázky, jak na automatické přegenerování dat v Mergadu

Mergado feedy přegenerovává samo, několikrát za den.

Odpověď najdete na stránce Historie exportu -> po vyfiltrování si události "Aplikování pravidel". Čím častěji se feed na vstupu mění, tím se Mergado častěji snaží data stahovat – a tedy i přegenerovávat.

Klikněte na Nastavení -> Obecné -> zde najdete tlačítko pro pozastavení/obnovení pozastaveného automatického přegenerování.

Ano, rozepsali jsme se o tom v článku Aby změny byly vidět. Aplikování pravidel stále probíhá na stránce Pravidla. Další typy ručního přegenerování jsou dostupné v Nastavení v sekci Přegenerování.

Ruční přegenerování dat v Mergadu.

Ano. V případě, že máte aktivní aplikaci Bidding Fox Elements s mnoha aktivními elementy se čas přegenerování prodlužuje. Ponechte si proto aktivní jen ty elementy, které opravdu využijete (používáte ve výběrech, pravidlech, apod.). Také dbejte na to, abyste "správně" přidávali pravidla s ohledem na náročnost jejich zpracování.

Viz náš miniseriál:

Ano. U zvoleného produktu stačí na stránce Produkty zatrhnout sledování produktu při průchodu pravidly. Od této chvíle můžete tento produkt přegenerovat, i když jich ve feedu máte např. tisíce.

Sledování produktu při průchodu pravidly.

Na stránce Pravidla uvidíte možnost aplikování pravidel jen na sledované produkty.

Ano, stačí kliknout na příslušné tlačítko a proces přegenerování se ukončí. Pokud přegenerování neproběhlo celé, nedojde k aktualizaci výstupního feedu – proto se nemusíte bát přegenerování v případě potřeby přerušit.

K žádnému zpoždění tam nedochází. Jakmile doběhne export výstupního feedu, obsahuje výstupní soubor (okamžitě) veškeré změny či úpravy.
Záleží ovšem na tom, jakým způsobem přegenerování feedu proběhne. Rozlišujeme různé typy přegenerování:
- Aby změny byly vidět - základní 3 typy přegenerování
- Mergado FAQ: Automatické přegenerování dat - info k automatickému přegenerování dat

Jedním z možných problémů může být i problém s dočasnými soubory v prohlížeči a tedy neaktuální stránkou. Když si uživatel otevře výstupní feed v prohlížeči, tak si jej prohlížeč "nakešuje" mezi dočasné soubory. Následně nejsou vidět případné změny ve feedu (na stránce v prohlížeči) do té doby, než si uživatel vyčistí dočasné soubory nebo provede pořádný refresh stránky (pomocí CTRL+SHIFT+R na Win nebo COMMAND+SHIFT+R na Macu).

Ano, proces přegenerování probíhá na pozadí a jakmile začne, můžete klidně překliknout jinam, zavřít stránku, prohlížeč nebo i vypnout počítač.

Pomocí kliknutí na progress bar např. na stránce Produkty při probíhajícím přegenerování se dostanete na stránku s aktuálním stavem nebo s výsledkem posledního přegenerování.

Věříme, že v tomto článku najdete odpovědi na všechno, co ohledně automatického přegenerování dat potřebujete vědět. Pokud vás napadá ještě další dotaz, napište na naši podporu, forum, anebo s námi vše proberte rovnou z očí do očí na Winter MergadoFestu. Sledujte tuto sérii – postupně se budeme věnovat dalším důležitým tématům. V příštím díle vám odpovíme na dotazy, které se týkají fakturace v Mergadu.

 

Mohlo by vás zajímat:

Poznejte široké možnosti práce s regulárními výrazy

Ať už řešíte nastavení inzerce, novou kampaň nebo úpravu dat v Mergadu, s regulárními výrazy zvládnete každé složitejší úkoly. Poznejte jejich princip a naučte se je vhodně používat během každodenních úkonů.

27.01.2020
Audit v Mergadu od A po Z

Odhalte s auditem i ty nejmenší chyby XML feedu a odstraňte problematické části, které brzdí vaši inzerci. Ať jste si už tuto kontrolu vyzkoušeli, anebo vás to teprve čeká, tato malá encyklopedie vám o auditu poskytne všechny důležité informace.

17.01.2020
Posuňte dál inzerci pomocí tipů Michala Janíka

Michal Janík je náčelník Mergada a velký nadšenec do e-commerce. Na MergadoFestu 2019 představil možnosti tvorby cenových automatů, vylepšování biddingu či byznys reportingu. Před koncem roku na blogu Bidding Fox uveřejnil postupy těchto úkonů. Pojďme si je projít.

07.01.2020

Přidat komentář