Využívejte Mergado jako datový editor

Článek zveřejněn 05.03.2020

Víte, že s Mergadem dokážete upravovat nejen feedy pro zbožáky, ale zvládnete s ním i obecné úpravy XML a CSV feedů, které následně využijete pro import do e-shopu nebo pro předání velkoobchodním partnerům? Ukažme si, co Mergado jako editor feedů dovede.

Mergado je šikovný data feed editor

Mezi kvality našeho nástroje patří i možnost spravovat jeho pomocí všechny feedy od dodavatelů nebo pro velkoobchodní odběratele.

Základní úpravy

  • skrývání produktů
  • nastavování ceny jednotlivým odběratelům
  • úprava produktových obrázků pomocí Feed Image Editoru
  • atd.

Pokročilé úpravy

Feed rozšíříte o data z dalších zdrojů

V Mergadu do feedu dovedete přidat data z jiných zdrojů, jako např. z aplikace Bidding Fox Elements. K dispozici je vám také pravidlo pro import CSV souboru, které do feedu doplní data z jiného zdroje. Tímto způsobem například z jiného feedu doimportujete stav skladových zásob.

Výstupní feed naimportujete do dalších platforem

Další možnost využití Mergada je import výstupního feedu do dalších platforem, které dovedou importovat data v XML nebo CSV formátu. Tuto funkci ocení uživatelé Shoptetu a podobných služeb.

Schéma úpravy dodavatelských feedů pro import do Shoptetu.

Nadefinujete si vlastní formát feedu

Pro nahrání feedu do Mergada, jehož specifikaci náš nástroj nezná využijete custom formát. Jeho pomocí si nadefinujete vlastní formát feedu, který se do Mergada snadno načte.

 

Mergado je multifunkční nástroj. Neomezujte práci na něm jen na úpravu feedů pro zbožové srovnávače. Používejte ho v případě potřeby jako obecný datový editor, se kterým budete spravovat všechny feedy od dodavatelů nebo pro velkoobchodní odběratele. Chcete se názorně naučit jak na to? Přihlaste se na bezplatné školení Začínáme s Mergadem.

 

Mohlo by vás zajímat:

Mergado FAQ: Automatické přegenerování dat

Na podpoře a školeních se nás uživatelé často ptají na otázky rozšiřující základy Mergada. Ať už mezi ně patříte také, anebo jste v používání našeho nástroje nováčky, rozhodli jsme se právě pro vás vytvořit novou sérii článků. V něm na jednom místě najdete odpovědi na mnoho dotazů, které vás při používání Mergada napadnou. V prvním díle se zaměříme na automatické přegenerování dat.

03.03.2020
Poznejte široké možnosti práce s regulárními výrazy

Ať už řešíte nastavení inzerce, novou kampaň nebo úpravu dat v Mergadu, s regulárními výrazy zvládnete každé složitejší úkoly. Poznejte jejich princip a naučte se je vhodně používat během každodenních úkonů.

27.01.2020
Audit v Mergadu od A po Z

Odhalte s auditem i ty nejmenší chyby XML feedu a odstraňte problematické části, které brzdí vaši inzerci. Ať jste si už tuto kontrolu vyzkoušeli, anebo vás to teprve čeká, tato malá encyklopedie vám o auditu poskytne všechny důležité informace.

17.01.2020

Přidat komentář