Novinky v Bidding Fox zlepší přehled ve vašich strategiích #2

Na začátku týdne jsme vám představili několik vylepšní aplikace Bidding Fox. Dnes bychom vám rádi ukázali další novinky, které v nedávné době do appky přibyly. Díky nim zjistíte, jestli se ve vašem e-shopu děje všechno, co skutečně má. Tak jdeme na to.

Další vylepšení na podstránkách Produkty a Události

Ohlídejte podvodné prokliky na váš e-shop

V dubnu jsme si představili novinku, díky které ohlídáte podezřelé chování ve vaší inzerci. Vylepšení této funkce přináší možnost odhalení tzv. click fraudu, ke kterému se uchylují někteří uživatelé z důvodu vysoké konkurence v PPC reklamě (jejíž součástí je bidding). Podvodné prokliky na váš e-shop mají za cíl vyčerpat váš kredit, a tak zastavit inzerci, aby se na vašich pozicích mohla objevit konkurence. Pokud click fraud neodhalí srovnávače, dokáže ho nově vystopovat Bidding Fox.

Jak odhalíte podvodné prokliky:

  • Na podstránce Validátory přejděte k boxu Podezřelé prokliky.
  • Vyberte možnost Sledovat a zvolte Vytvořit událost, pokud vzroste počet produktů.
  • Abyste měli vždy přehled, zvolte hodnotu 1 (upozorní vás, když se objeví jeden produkt s podvodnými prokliky), závažnost POZOR a nechte si zasílat notifikace na e-mail.
Výpis produktů, u kterých Bidding Fox zaznamenal podezřelé prokliky. Zdroj: www.bidding-fox.cz

Odhalte další biddingové automaty v produktové kartě

V dnešní době, kdy jsou biddingové automaty často využívanou službou, jich proti sobě může biddovat několik v jedné produktové kartě. Pokud se víc automatů v jedné kartě setká, dojde k postupnému zvyšování CPC, dokud nedosáhne maximální výšky. Nový validátor Soutěž s jiným automatem vás upozorní na produkty, u kterých dochází k navyšování CPC z důvodu soutěže s konkurenčním automatem (příp. automaty). Díky tomu zjistíte, že je vaše biddingové strategie potřeba zkontrolovat a upravit jejich hodnoty. Horní hranici nastavte dostatečně vysoko, aby vaše produkty z biddingu nevypadávaly. Buďte ale vždy připraveni, že ji budete reálně platit.

Zobrazení produktů, které ve své kartě pravděpodobně soutěží s dalším biddingovým automatem. Zdroj: www.bidding-fox.cz

Jste v biddingu nováčky? Uvítali byste, kdyby se s vámi někdo podělil o znalosti a fígle, jak bidding co nejlépe zautomatizovat? Zúčastněte se první české konference o biddingu PROBIDDING 2019. Zde získáte pohled na možnosti biddingu z profesionální perspektivy.

 

Mohlo by vás zajímat:

Novinky v Bidding Fox zlepší přehled ve vašich strategiích #1

Aplikace Bidding Fox vylepšila několik nedávno představených novinek a opět přidala několik nových. Pomohou vám lépe se zorientovat mezi vašimi produkty a lépe plánovat vaše strategie. Představme si teď jednotlivé novinky blíž.

07.05.2019
Novinky v Bidding Fox ohlídají chod inzerce

Přicházíme s další nadílkou lišáckých novinek. Vývojový tým BF přidal užitečné vlastnosti do diagnostiky aplikace. Nově tak snadno vyhledáte produkty, které vypadly z biddingu, kterým vypadlo měření či ty, u kterých dochází k úpravám hodnot CPC mimo Bidding Fox a automatický bidding proto neběží správně.

02.04.2019
Bidding Fox zpřehlednil svoji diagnostiku a připravuje konferenci o biddingu

Měsíc co měsíc vývojáři Bidding Foxu do aplikace přidávají nové funkcionality, které zjednodušují nastavování biddingových strategií a přehled mezi nimi. Tentokrát se zaměřili na vylepšení podstránky Diagnostika. Chystají také první konferenci o biddingu v ČR.

08.03.2019

Přidat komentář