Kolik se platí za proklik na Heurece

Pro nárůst návštěvnosti e‑shopu ze srovnávačů zboží je stěžejní nastavení výše ceny za proklik. Každý zbožák si cenu za prokliky účtuje podle vlastních podmínek. Udělejte si přehled, kolik se platí za proklik na největším českém zbožáku – Heureka.cz.

Pro nárůst návštěvnosti e‑shopu ze srovnávačů zboží je stěžejní nastavení výše ceny za proklik. Každý zbožák si cenu za prokliky účtuje podle vlastních podmínek. Udělejte si přehled, kolik se platí za proklik na největším českém zbožáku – Heureka.cz.

Mergado na 30 dní zdarma
  • upravíte si feed sami a ušetríte náklady za práci programátora
  • plný přístup ke všem funkcím už ve zkušební verzi

Rozhoduje kategorie a cenové rozpětí

Zboží se na Heureka.cz řadí do kategorií. Podle toho, ve které kategorii je konkrétní produkt zařazen, se určuje i minimální částka za proklik z Heureky do vašeho e‑shopu. Minimální ceny pro jednotlivé kategorie uvádí Heureka na stránce Ceník prokliků.

Cena za proklik se kromě kategorie produktu odvíjí také od jeho ceny:

  • U produktů do 21,00 Kč není cena prokliku účtována.
  • Jeho minimální cena je 0,375 Kč.
  • Jeho maximální cena je 17,500 Kč (za produkty nad 50 tisíc).
  • V období od 1. 11. do 31. 1. každého roku ceník podléhá plošnému navýšení o 25 %.

Aukční model

V případě umístění obchodu v oranžovém boxu „Heureka.cz pro vás vybírá kvalitní obchody“ je cena vypočítána na základě aukčního modelu. Pokud si obchod nastaví maximální cenu za proklik, systém spočítá kvalitu (kritéria jako cena, skladovost nebo např. hodnocení) jeho a ostatních obchodů a na základě toho účtuje cenu, která je nutná k udržení na dané pozici.

Příklad

Pokud má váš e‑shop jediného konkurenta, který má od Heureky stejné hodnocení jako vy, rozhoduje o pořadí cena nabídnutá za proklik (element HEUREKA_CPC v produktovém XML feedu). Pokud konkurenční e‑shop za proklik nabízí 1 Kč a vy nabízíte např. 10 Kč, stačí vám na 1. pozici platit cokoliv nad 1 Kč. Heureka vám proto za proklik nebude účtovat nabízených 10 Kč, ale jen 1,10 Kč.

Detail obchodu a fulltextové vyhledávání

Cena prokliku z detailu obchodu a výsledků fulltextového vyhledávání je zpoplatněna cenou 2,75 Kč. Za prokliky z partnerských srovnávačů si Heureka účtuje cenu od 1 kč do 2,50 Kč.

Vyzkoušejte zvýšit ceny za proklik u vybraných produktů a zjistěte, jak se tyto změny projevily na pořadí vašeho e‑shopu na kartě vybraného zboží. Chcete udržet výdaje za inzerci na Heurece na rozumné výši? Využijte služby biddovacího automatu Bidding Fox – s jeho pomocí efektivně navýšíte obrat e‑shopu za příznivou cenu.

Mohlo by vás zajímat:

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.