Upravujte feedy ze Shoptetu pomocí Mergada

Lukáš Horák
18. 6. 2019
3 minuty čtení
Upravujte feedy ze Shoptetu pomocí Mergada

V nedávném release Mergada jsme mimo jiné představili kompletní formát pro Shoptet. To znamená, že Mergado dokážete využít pro úpravu Shoptet feedu pro zbožové srovnávače a také pro úpravy dodavatelských feedů pro import do Shoptetu.

V nedávném release Mergada jsme mimo jiné představili kompletní formát pro Shoptet. To znamená, že Mergado dokážete využít pro úpravu Shoptet feedu pro zbožové srovnávače a také pro úpravy dodavatelských feedů pro import do Shoptetu.

Využijte kompletní formát pro Shoptet

Úprava feedů pro zbožové srovnávače

Mergado má mnoho nástrojů a funkcí pro úpravy feedů ze Shoptetu. Každý uživatel může využít z Mergada něco jiného.

Pomocí Mergada lze například:

 • téměř libovolně upravit jednotlivé elementy ve feedu i jejich hodnoty
 • skrýt zboží, které nechcete posílat na zbožové srovnávače, a přitom jej nabízíte k prodeji na e‑shopu (např. příliš levné produkty, produkty co nejsou skladem atd.)
 • převádět jednotlivé formáty, např. z Heureka feedu lze vytvořit feed pro ShopAlike, PPC kampaně (Google Ads DSA či dynamický remarketing), pro GLAMI atd.
 • snadno splnit kolikrát i protichůdné požadavky jednotlivých zbožových srovnávačů, kdy např. pro Heureka feed je třeba zachovat velikosti (u sortimentu oblečení) v názvu a pro GLAMI feed se v názvu velikosti objevit nesmí
 • rychleji párovat zboží na CZ i SK Heurece a tento proces Mergado usnadňuje především díky aplikacím Heureka WatchdogPairing Bear
 • automatizovat bidding s aplikací Bidding Fox

Úprava dodavatelských feedů pro import do Shoptetu

Mergado podporuje dva importní formáty: Shoptet “dodavatelský” a Shoptet “kompletní”. Díky tomu je možné vzít XML nebo CSV feed od dodavatele, prohnat jej Mergadem a upravit si v něm data pro následný import do Shoptetu.

Mergado v tomto případě využívají e‑shopaři na:

 • skrytí produktů, které nechtějí do Shoptetu importovat
 • přecenění (nastavení marží, cenových hladin)
 • opravu případných chybných dat (např. odstranění nežádoucích HTML znaků)
 • nahrazení dodavatelských URL adres za URL adresy e‑shopu
 • odstranění (skrytí) nežádoucích elementů pro import do Shoptetu
 • apod.

Úpravy jsou individuální – před importem do Shoptetu dokážete dodavatelské feedy v Mergadu libovolně upravit.

Pro samotné načtení datových feedů do Mergada můžete v některých případech (pro specializované feedy od některých dodavatelů) využít funkci Mergada pro vytvoření vlastního formátu. Díky němu dostanete do Mergada téměř jakýkoliv XML, CSV nebo TXT soubor. Ten si potom převedete třeba na formát Shoptet dodavatelský nebo Shoptet kompletní.

Využití obou možností

Někteří zákazníci používají Mergado jako komplexní nástroj pro zpracování dat i pro marketing. Takže si pomocí Mergada upraví feedy od dodavatelů a naimportují je do Shoptetu. Ze Shoptetu si potom vezmou feed pro zbožové srovnávače a opět přivedou ho do Mergada za účelem vyřešení požadavků jednotlivých zbožáků nebo třeba pro automatizované vytváření PPC kampaní.

Pokud podnikáte na Shoptetu, zapojte do procesů optimalizace vaší inzerce Mergado – díky němu z jednoho místa pohodlně upravíte vše, co je pro vaše inzertní strategie důležité (a mnoho dalšího). Sledujte releasy Mergada v tomto vlákně našeho fóra. O všech našich novinkách a změnách se dozvíte mezi prvními a dokážete tak flexibilně reagovat na to, co se v českém online prostředí děje.

Mohlo by vás zajímat:

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.