Mějte jasno v povinných parametrech na Heurece

Petra Marková
4. 12. 2019
2 minuty čtení
Mějte jasno v povinných parametrech na Heurece

Vánoční sezóna nakračuje ke svému vrcholu a pro každého e‑shopaře je aktuálně prioritou bezchybný feed. Jedny z nejdůležitějších elementů, kde je třeba si ohlídat jejich správné naplnění, jsou parametry produktů. Na Heurece jsou povinnou součástí většiny produktů a hrají stěžejní roli párování.

Vánoční sezóna nakračuje ke svému vrcholu a pro každého e‑shopaře je aktuálně prioritou bezchybný feed. Jedny z nejdůležitějších elementů, kde je třeba si ohlídat jejich správné naplnění, jsou parametry produktů. Na Heurece jsou povinnou součástí většiny produktů a hrají stěžejní roli párování. Udělejte si v nich pořádek a zdokonalte vaši inzerci s bezchybně naplněným elementem PARAM.

Parametry pod kontrolou

Rozmanité druhy sortimentu na e‑shopech častokrát dokáží způsobit chaos v tom, kde je naplnění parametrů povinné. Proto má Heureka nápovědu, která ukazuje, jakými parametry jednotlivé kategorie naplnit. Některé druhy zboží parametry nevyžadují vůbec, většinu z nich je však potřeba naplnit až 7 konkrétními parametry. V příkladu vám ukážeme několik vybraných kategorií a jejich povinné parametry.

ELEKTRONIKA

  • Kancelářská křesla: Barva opěráku, Barva sedáku, Materiál opěráku, Materiál sedáku, Materiál kříže, Područky, Mechanika
  • Kancelářské stoly: Materiál horní desky, Materiál podnože, Barva horní desky (dekor), Barva podnože (dekor)

SPORT

  • Hokejky: Délka, Pravák/​Levák, Typ zahnutí, Tvrdost
  • Duše: Velikost, Plněná/​Neplněná, Zahnutí ventilku, Barva, Tmel
  • Sedlovky: Barva, Délka, Průměr, Předsazení
  • Golfové hybridy: Velikost, Tvrdost, Pravák/​Levák, Loft, Shaft

KOSMETIKA A ZDRAVÍ

  • Kontaktní čočky: Osa, Cylindr, Zakřivení, Průměr, Dioptrie

Teď už víte, že sortiment na Heurece musí obsahovat povinné parametry. Ukažme si, jak je naplnit pomocí Mergada. Samotné parametry jsou elementy XML feedu, které se skládají z podelementů PARAM_NAME (název parametru) a VAL (jeho hodnoty).

Příklad správně naplněného elementu PARAM:

<PARAM>

  <PARAM_NAME>určení</PARAM_NAME>

  <VAL>dámské</VAL>

</PARAM>

<PARAM>

  <PARAM_NAME>objem</PARAM_NAME>

  <VAL>100ml</VAL>

</PARAM>

<PARAM>

  <PARAM_NAME>VELIKOST</PARAM_NAME>

  <VAL>S</VAL>

</PARAM>

<PARAM>

  <PARAM_NAME>BARVA</PARAM_NAME>

  <VAL>ČERNÁ</VAL>

</PARAM>

Pokud u vašich produktů nemáte parametry vytvořené, přejděte do záložky Elementy v Mergadu a vytvořte si nový element, např. PARAM|Barva. Následně ho naplňte pravidlem typu Přepsat, Nastavení parametrů zboží nebo Hromadně přepsat dle výběru podle požadavků v Heureka specifikaci.

Síla přesně uvedených parametrů na Heurece se projeví zejména při párování produktů a filtrování sortimentu v kategoriích. Zapomeňte na jejich manuální editaci. Používejte mergadovská pravidla na hromadné úpravy vyběrů, kterými vyladíte feed na pár kliknutí. Podívejte se na naše video-nápovědy, na Heurece vám například pomohou nastavit cenu dopravy.

Mohlo by vás zajímat:

Petra Marková

Slovenský trh a libozvučnou slovenštinu má v Mergadu na starosti copywriterka Petra. Textuje, bloguje, překládá a s vášní tvoří obsah na sociální sítě. A když zrovna nehledá ta správná slova, věnuje svůj čas své bytové džungli, pečení, kavárnám nebo cestování.