Upravujte produkty hromadně pomocí pravidel v Mergadu

Článek zveřejněn 15.01.2020

Automatizace inzerce v Mergadu je z velké části založená na používání pravidel a jejich aplikování na produkty ve feedu. Pravidla můžete aplikovat na všechny produkty, nebo je použít v kombinaci s výběry – takto určíte, na které zboží se bude aplikovat konkrétní pravidlo. Tento článek vás seznámí s nejnovějšími a nejpoužívanějšími pravidly v Mergadu.

 

Importujte datové soubory a hromadně kopírujte hodnoty

 

Pravidlo Import datového souboru

S tímto pravidlem pomocí CSV souboru naimportujete úpravy k již existujícím položkám. Pravidlo podporuje vložení datového zdroje i přes zadanou URL. Jeho pomocí v Mergadu např. dokážete zachovat hodnoty v elementech podle potřeby.

Pravidlo Hromadně zkopírovat hodnoty

Pomocí tohoto pravidla lze jednoduše a hromadně zkopírovat hodnoty z více elementů do jiných elementů.

Náhled pravidla Hromadně zkopírovat hodnoty.

Vylepšili jsme některá často používaná pravidla

 

Pravidlo Hromadné přejmenování kategorií

Spousta e-shopů používá vlastní značení kategorií, ale některé vyhledávače udávají jasnou specifikaci obsahu elementu CATEGORYTEXT. Toto pravidlo usnadňuje úpravy kategorií podle požadavků konkrétních srovnávačů. Umožňuje přidávat více párů kategorií a díky přidaným řádkům dokážete vše uložit jako jedno pravidlo, což vám ušetří mnoho času. Nově zde také najdete dalšího pomocníka – možnost zvýraznění řádků s nepřítomnými kategoriemi.

Pravidlo Hromadně přepsat dle výběru

Umožňuje zcela přepsat původní hodnoty elementu a nastavit nové, různé pro jednotlivé výběry produktů. To vše jen v jednom pravidle. Formulář pro pravidlo na pravé straně umí našeptávat i hodnoty, které jsou na pravé straně již použité.

Příklad nastavení pravidla pro rozdělení sortimentu do cenových hladin a nastavení různé ceny za proklik.

Pravidlo Nastavit UTM paramentry v URL

Toto pravidlo vám pomůže označit URL pro Google Analytics. V jednom z minulých releasů jsme přidali možnost nastavit toto pravidlo jako cílový element, do kterého se mají UTM parametry přepsat. Zároveň si stávající pravidla tohoto typu ponechávají již nastavený element.

Pravidlo Hromadně přepsat hodnoty

Umí zcela přepsat původní hodnoty elementu na základě hodnot v jiném elementu. Vylepšili jsme ho v režimu regulárních výrazů. V pravém sloupci se dají aktuálně využívat číslované zpětné reference. Ty odkazují na text, který regulární výrazy odchytává do levého sloupce.

 

Na podzim 2019 jsme do Mergada přidali možnost aplikovat pravidla na „sledované“ produkty – tzn. produkty v exportu, které jsou označené ke sledování v jejich průchodu pravidly. Tuto možnost najdete na stránce Pravidla v rozkliknutelném tlačítku pro spuštění aplikace pravidel.

Tlačítko pro spuštění aplikace pravidel na sledované produkty.

Pravidla v Mergadu vám pomohou při mnoha důležitých i dílčích úkonech při optimalizaci inzerce. Naučte se jich používat co nejvíc, elinujete tím mnoho manuálních úkonů i chyb, které při nich uděláte.

Mohlo by vás zajímat:

S novými Mergado školeními zvýšíte úroveň vaší práce

Kam ještě posunout svoje marketingové znalosti? Jak dále zefektivnit práci při nastavování inzerce na zbožácích? V e-commerce odvětví platí, že se vždycky najde mnoho nových vědomostí, které dokážete využít.

26.11.2019
Novinky v Mergadu přináší nové pravidlo a nové formáty

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 proběhl nový release Mergada. Jeho nejvýznamnější fičurou je nové pravidlo Hromadně zkopírovat hodnoty. Mimo to také přináší podporu pro nové formáty nebo aktualizaci formátu pro marketplace Mall.cz. Podívejme se na tyto novinky blíž.

08.11.2019
S novinkami v Mergadu naimportujete CSV soubory e-shopu i přes URL

Také patříte k uživatelům Mergada, kteří netrpělivě očekávali možnost importu datových CSV souborů do naší platformy? To už několik týdnů zvládnete pomocí pravidla Import datového souboru. Od odpoledne 16. 10. do tohoto pravidla vložíte datový zdroj také přes zadanou URL.

16.10.2019

Přidat komentář