Jak otevřít velký XML soubor

Článek zveřejněn 19. 08. 2014
| 2 minuty čtení

Už se vám stalo, že se váš počítač při otevírání velkého XML feedu zasekl, nebo zamrzl prohlížeč? Odstraňte tento problém navždy pomocí našeho návodu. Máme pro vás řešení, jak velké XML soubory otevírat bez omezení na straně prohlížeče nebo hardwaru počítače.

1) Stáhněte XML soubor do svého počítače

Existuje více cest, jak soubor stáhnout. Záleží na operačním systému, který používáte, či na tom, odkud budete XML stahovat. Uveďme proto dva základní postupy:

  • Pokud je XML ukryto pod odkazem na internetové stránce či v e‑mailové zprávě, klikněte na odkaz pravým tlačítkem myši. Z nabídky následně vyberte „Uložit jako“ a soubor uložte na svůj počítač.
  • Opravdu velké soubory vám pomůže stáhnout např. program Wget.

2) Pokud je soubor zazipovaný, rozzipujte ho

Zejména velké soubory mohou být komprimovány. Nejčastějším formátem u XML pro vyhledávače zboží je GZIP.

Postup:

  1. Klikněte na soubor.
  2. Objeví se vám výzva k rozbalení.
  3. Soubor tímto způsobem rozbalte.

3) Otevřete soubor

XML je textový soubor. K jeho otevření použijte textový editor. Velké XML soubory mohou mít desítky megabajtů, proto použijte textový editor, který je stabilní a výkonný:

  • Stačit vám na to bude běžný poznámkový blok.
  • Zkušenější uživatelé mohou využít jEdit, který podporuje práci s textem pomocí maker.
  • K dispozici také máte Gedit, na macOS TextEditVisual Studio Code či jiné textové editory.

Tento návod poslouží především začátečníkům k tomu, jak velký XML soubor otevřít. Následně v něm mohou vyhledat potřebné informace. Pokud je to nad vaše síly, neváhejte kontaktovat odborníky. Spolupráce s MERGADO partnery dodá větší výkon vašim datům a vy si ušetříte mnoho času i starostí.

4) Automatizujte práci s velkými XML soubory

Pokud potřebujete velké XML soubory upravovat na pravidelné bázi, použijte MERGADO Editor. Je to online nástroj pro úpravy feedů – tedy XML souborů, které se nachází na URL adrese.

MERGADO Editor zcela automaticky a několikrát denně přegenerovává data. Tomuto procesu říkáme “synchronizace”. Zahrnuje importy XML do MERGADO Editoru, aplikování změn, vygenerování aktuálního výstupního feedu

MERGADO Editor využijete pro: 

MERGADO na 30 dní zdarma
  • upravíte si feed sami a ušetříte náklady za práci programátora
  • plný přístup ke všem funkcím už ve zkušební verzi

Otevírání velkých XML souborů patří mezi základy feed managementu. Získejte další znalosti, jak vytvořit výkonnější inzerci pomocí automatizované správy produktových dat. Jak jí dosáhnete s MERGADO Editorem, vám zdarma ukážeme na školení pro začátečníky.

Mohlo by vás zajímat:

Napsal / Lukáš Horák / 19. 08. 2014

Lukáš se v MERGADU stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z MERGADA. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.

Komentáře

PS.: pro milovníky dobrodružství ještě doplním editor Vim. Zatím se mi nestalo, aby nějaký soubor nakonec neotevřel. Musím vás však upozornit na nevšední ovládání. Je to jediný textový editor, o kterém vím, že ho lze ovládat i nohou :)

Petr Parimucha (admin) / 03. 08. 2014 - 18:58

vyzkoušet na 15 dní děkuji

Kovács Dalibor / 21. 06. 2018 - 12:10

souhlasím

Kovács Dalibor / 21. 06. 2018 - 12:10

souhlasím

Kovács Dalibor / 21. 06. 2018 - 12:10

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.