Nastavte si dopravu pro známé srovnávače a reklamní systémy

Kvalitně nastavená nabídka dopravců a cena dopravy jsou klíčové konkurenční zbraně e-shopů inzerujících na vyhledávačích zboží. Máme pro vás přehledného průvodce, který vám ukáže, jak v Mergadu nastavíte pravidla pro cenu dopravy na nejznámějších zbožácích.

Nastavení ceny dopravy je stěžejní

Cena dopravy se uživateli zobrazuje při srovnání nabídek e-shopů. E-shopy cenu dopravy nastavují v administracích zbožáků, nebo v XML souboru. V XML snáze odlišíte akční nabídky, zboží s různou marží, z rozdílných kategorií či od odlišných výrobců. Nastavení z XML feedu (pomocí elementu DELIVERY) je přesnější a má přednost před nastavením v administraci, protože jde vytvořit na úrovni jednotlivých produktů.

Mergado poskytuje možnosti centrálního prostředí, kde elementy dopravy pohodlně nastavíte pro všechny své feedy pomocí pravidla Nastavení ceny dopravy.

U některých zahraničních zbožáků Mergado takové pravidlo uživatelům nenabízí, proto si musíte elementy a jejich obsah vytvořit ručně.

 

1. Na stránce Elementy si přidejte nový element pro každého dopravce, pro kterého chcete nastavit ceny dopravy. Pro nastavení plateb předem a cen dobírky (COD, tedy Cash ON Delivery) to musíte provést vždy zvlášť.

Příklad pro dopravce Zásilkovna:

  • DELIVERY_PRICE|ZASILKOVNA
  • DELIVERY_PRICE_COD|ZASILKOVNA

Příklad pro dopravce Česká pošta – Doporučená zásilka:

  • DELIVERY_PRICE|CESKA_POSTA_DOPORUCENA_ZASILKA
  • DELIVERY_PRICE_COD|CESKA_POSTA_DOPORUCENA_ZASILKA

Názvy jednotlivých dopravců použijte z elementu DELIVERY_ID.

 

2. Po přidání elementů si vytvořte pravidla, kterými naplníte ceny jednotlivých elementů. Doporučujeme použít pravidlo typu Přepsat a pomocí ikonky duplikování pravidla si ho následně „nakopírovat“ pro každého dopravce zvlášť.

Vygenerování správné struktury elementů do výstupního už zařídí Mergado. Elementy vytvoří například tímto způsobem:

<DELIVERY>
   <DELIVERY_ID>Česká pošta</DELIVERY_ID>
   <DELIVERY_PRICE>59</DELIVERY_PRICE>
   <DELIVERY_PRICE_COD>99</DELIVERY_PRICE_COD>
</DELIVERY>

Nastavte si cenu dopravy pro nejpoužívanější zbožáky v Česku

Zde vám představíme, jak nastavovat cenu dopravy pro Heureka.cz, Zboží.cz, Google Nákupy a GLAMI:

Detailní návod nastavení ceny dopravy pro Heureku jsme pro vás natočili v tomto videu:

 

Nastavením ceny dopravy pro Zboží.cz vás krok za krokem provede toto video:

 

Ohledně používání elementu Google Shipping jsme pro vás před časem sepsali přehledný článek:

Nastavujte Google Shipping pomocí zanořených elementů v Mergadu

  • Specifikaci nastavování dopravy pro Google Nákupy rozkliknete v tomto odkazu.

GLAMI, oproti jiným zbožákům, používá odlišné zobrazení dopravy. Její specifikace říká, že: „Na GLAMI se automaticky zobrazí nejlevnější cena doručení.“ Proto, když si zde chcete nastavit dopravu ručně, myslete na to, GLAMI dopravce nikde nezobrazuje, uvádí pouze nejnižší cenu za dopravu, bez uvedení samotného dopravce a bez uvedení jakýchkoliv dalších (dražších) dopravců. Ve feedu tedy stačí mít jen jednoho nejlevnějšího dopravce s libovolným názvem, protože jde hlavně o jeho cenu.

Jak nastavit dopravu na GLAMI ručně

Uveďme si vše na příklad nastavení dopravy pro dopravce DPD:

  1. přidejte si dva nové elementy s názvy DELIVERY_PRICE_COD|OVERSEAS_EXPRESS a DELIVERY_PRICE|OVERSEAS_EXPRESS
  2. přidejte si dvě přepisovací pravidla a naplňte elementy konkrétní cenou
  3. přegenerujte data

Ve výstupním feedu tím vznikne potřebná struktura, která je na stejném základu, s nímž pracují ostatní dopravci:

<DELIVERY>

<DELIVERY_ID>OVERSEAS_EXPRESS</DELIVERY_ID>

<DELIVERY_PRICE>1</DELIVERY_PRICE>

<DELIVERY_PRICE_COD>2</DELIVERY_PRICE_COD>

</DELIVERY>

Naučte se nastavovat dopravu zdarma či podle hmotnosti zboží

  • Doprava zdarma od překročení určité částky za nákup je důležitá konkurenční výhoda – v Mergadu ji snadno nastavíte pomocí informací z článku: Jak nastavit cenu dopravy ZDARMA.
  • Nastavte si náklady za dopravu, která bude zákazníkům nabízet jen takové způsoby dopravy, o které budou mít zájem, a odpovídají cenám, které účtujete na e-shopu – i touto možností vás provede článek: Nastavte si v Mergadu cenu dopravy podle hmotnosti zboží.

 

Bezchybnost nastavení ceny dopravy je jeden z pilířů vytvoření přehledné a přitažlivé inzerce zboží. Udělejte si na e-shopu pořádek v nabízené dopravě a cenách za její jednotlivé způsoby. Ocenili byste informace z úst odborníků? Přihlaste se na některé z našich školení – jsou zdarma a provedou vás začátečnickými i pokročilými možnostmi nastavení inzerce.

 

Mohlo by vás zajímat:

Jak importovat feed do Mergada z úložiště Dropbox

Využíváte pro svůj e-shop cloudové úložiště Dropbox? Ušetřete si čas při hledání návodu, jak zvládnout import feedu do Mergada. Připravili jsme pro vás jednoduchý postup, se kterým nastavíte správně sdílení souboru bez problémů.

02.03.2021
Jak funguje Mergado a proč je tak šikovné

Aby byla vaše inzerce na zbožácích úspěšná, musíte mít feed nastavený podle jimi požadovaných specifikací. Na tyto úpravy už nutně nemusíte zaměstnávat programátora. S Mergadem nastavíte reklamní kampaně vašeho e-shopu sami. Jak tento nástroj funguje?

05.01.2021
Proč je třeba k registraci do Mergada tolik osobních informací a proč se toho nebát

Přijde vám, že má registrační formulář aplikace Mergado hodně políček a chce po vás spoustu informací hned, i když si chcete Mergado jen vyzkoušet? Není třeba se toho bát. Níže vám vysvětlíme proč.

09.12.2020

Přidat komentář