Všechno, co potřebujete vědět o spuštění e-shopu na WooCommerce: Analytika a reklamní systémy

Článek zveřejněn 07.05.2020

Vedle základního nastavení musí e-shop věnovat pozornost i jeho viditelnosti mezi dalšími značkami. Zvolte si proto vhodný reklamní systém už při jeho vytváření. Spolu s důkladně nastavenou analytikou tak zaujmete potenciální nakupující lépe než jiné e-shopy. Projděte si naše tipy a zajistěte si bezchybné spuštění e-shopu.

Zjednodušte nastavení e-shopu s Mergado Packem

Třetí díl minisérie zaměřené na tvorbu e-shopů na platformě WooCommerce vám přináší přehled významných úkonů, bez kterých se kvalitní inzerce neobejde.

1. Analytika

Nejčastějším nástrojem na měření trafficu stránky je Google Analytics – zobrazuje hlavně základní údaje o návštěvnosti či toku dat. V případě e-shopu však potřebujete analyzovat detailnější informace. Jaké kategorie zákazníci nejčastěji navštěvují? Který sortiment je zajímá nejvíc? Pro efektivnější analytiku na internetovém obchodu proto musíte sledovat Události elektronického obchodu. Na jejich nastavení využijte šikovné pluginy, které jsou s nejpoužívanějšími WordPress šablonami a pluginem WooCommerce plně kompatibilní.

2. Reklamní systémy

Buďte zákazníkům co nejvíc na očích a objevte všechny výhody reklamních systémů. Pokud cílíte na srovnávače jako Heureka či GLAMI, využijte při napojení bezplatný modul Mergado Pack. Pomocí Mergada máte na živé adrese neustále vystavený produktový feed, který po nahrání přetvoříte na feed pro zvolený srovnávač zboží.

Většina reklamních systémů navíc obsahuje podpůrné služby, které si díky Mergado Packům propojíte během několika jednoduchých kroků.

  • Heureka nabízí možnost, sledovat konverze, získat odznak Ověřeno zákazníky a dostupnostní feed, který Packy umí šikovně vygenerovat.
  • GLAMI pomocí funkce GLAMI PiXel sleduje traffic stránky, konverze, zlepšuje pozice přímo na srovnávači a přes službu GLAMI TOP sbírá zpětnou vazbu na značky či samotný nákup.
  • Google Ads umožňuje sledovat konverze.
  • V systému Seznamu si pro Zboží.cz a Sklik pomocí Packů nastavíte účinný remarketing a sledování konverzí.
  • Facebook spolu s funkcí Facebook pixel nabízí tvorbu dynamické reklamy.

 

U reklamních systémů si dejte pozor na jejich platbu. Cena reklamy se účtuje bez DPH a i Mergado Pack odesílá data objednávek, např. při měření konverzí bez DPH, bez ceny za dopravu či platbu. Dosáhnete tak přesnějšího výpočtu ROI.

Reklamní systémy v Mergado Packu.

3. Skladové služby

Na řízení skladuWooCommerce připravených hned několik řešení. Mezi základní nastavení patří možnost je/není je skladem. Druhou variantou je aktivace Řízení zásob na úrovni produktu na kartě Detail produktu.

K sortimentu tím přiřadíte konkrétní data jako je stav kvantity, funkci Práh nízkeho skladu či možnost povolených nákupů na objednávku v případě vyprodaného zboží. Po zapnutí této možnosti můžete využít i Mergado Pack, který umí generovat skladové zásoby do produktového feedu.

Aktivace řízení zásob na úrovni produktu.

Pro sofistikovanější řízení využijte široký balík specializovaných pluginů. Jejich funkce e-shopářům umožňují upravovat skladové zásoby bez nutnosti vstupu do konkrétní karty produktu nebo hromadné nahrávání sortimentu. Pokud vlastníte větší e-shop, nebo jich spravujete hned několik naráz, sáhněte po externí službě řízení skladu. Na trhu se nachází mnoho alternativ, pomocí kterých si zesynchronizujete obchod s fakturačním systémem.

 

Propojte analytiku na vašem e-shopu s bezchybně nastaveným reklamním systémem přes Mergado Packy. Zjistíte tím konkrétní data prodejů, které využijete i na řízení skladu. Vaše nabídka bude pro cílové zákazníky aktuální a nepřehlédnutelná.

 

Mohlo by vás zajímat:

Jaké novinky u nás přibyly během léta? Pusťte si jejich přehled ve videu Mergado Meeting #7

Během letních prázdnin jsme v našich týmech odpočívali, ale také pracovali na nových funkcích pro ještě lepší chod Mergada. Množství přidaných formátů, vychytávku Oneliner a další novinky vám představí náš ostřílený specialista Luděk Volejník.

09.09.2021
Kolik recenzí můžete naráz sbírat s Mergado Packem?

Produktové recenze jsou jedním z klíčových kritérií při nákupním rozhodování. S Mergado Packem pro PrestaShop a WooCommerce je posbíráte hned pro pět známých srovnávačů zboží a marketingových služeb, jakými jsou GLAMI TOP či Heureka Ověřeno zákazníky.

25.08.2021
Seznamte se s podporou WebP pro WordPress. Co přinese vašemu feedu?

Vydání třetí verze Mergado Packu je velkým milníkem pro nástroj i jeho uživatele. Za pozornost stojí i další tip z dílny páčku a potěší hlavně e-shopárov, kteří využívají WordPress s WooCommerce. Objevte s námi podporu WebP - datově úspornou alternativu ke klasickým formátem obrázků.

17.08.2021

Přidat komentář